Hlavní obsah

Izraelské letectvo podniklo v sobotu ráno útok na sídlo vlády palestinského radikálního hnutí Hamas v pásmu Gazy. Podle očitých svědků byla budova prakticky zničena. Zatím není jasné, zda byl při tom někdo zraněn či zabit. Při dalším náletu na uprchlický tábor ve střední části pásma Gazy zemřeli tři palestinští ozbrojenci, uvedla s odvoláním na palestinské zdroje agentura AFP. V noci také pokračovaly raketové útoky palestinských ozbrojenců na izraelské území.

Izrael zaútočil na sídlo vlády Hamásu, budovu téměř zničil

"Sídlo vlády bylo zacíleno čtyřmi útoky a vláda zdůrazňuje, že setrvává ve svých postojích a zůstává po boku svého lidu," citovala agentura AFP prohlášení kabinetu Hamásu.

Podle izraelské armády byl nálet namířen na sídlo premiéra Ismáíla Haníji. "V posledních šesti hodinách armáda zaměřila 85 nových teroristických cílů," uvedla izraelská armáda na Twitteru.

Už nás nepokoušejte, vzkazuje Lieberman Hamásu

Izraelský ministr zahraničí Avigdor Lieberman varoval, že v případě dalších palestinských raketových útoků proti izraelskému území může židovský stát přistoupit i k pokusu o likvidaci Haníji a dalších předních členů Hamasu.

Podle serveru izraelského listu The Jerusalem Post Palestinci z pásma Gazy i v sobotu pokračovali v ostřelování židovského státu. Podle armádního rozhlasu zněly poplašné sirény varující před raketovým útokem v řadě obcí na jihu Izraele.

"S každým dalším výstřelem Hamasu bude naše odpověď tvrdší a tvrdší," řekl Lieberman v izraelské televizi. "Opravdu doporučuji všem vůdcům Hamasu v Gaze, aby nás už nepokoušeli. Nikdo tam není imunní, ani Haníja, ani nikdo jiný."

Izraelci likvidují odpalovací rampy

Izraelská média oznámila, že v noci na dnešek podniklo izraelské letectvo celkem zhruba 180 útoků na pásmo Gazy. Od začátku konfliktu ve středu už náletů bylo 830. Mluvčí palestinské armády AFP rovněž řekla, že za dobu konfliktu vypálili ozbrojenci z Gazy na izraelské území přes 350 raket, z toho 200 se podařilo zlikvidovat ještě ve vzduchu pomocí protiraketové obrany.

Podle agentury AP izraelské letectvo pokračovalo v útocích na odpalovací rampy raket, sklady zbraní, další objekty palestinských ozbrojených složek i na podzemní tunely sloužící k pašování zbraní, ale také potravin a dalšího zboží z Egypta do Gazy.

Od začátku konfliktu ve středu zahynuly již tři desítky Palestinců a také tři Izraelci. Dalších 280 Palestinců utrpělo zranění. Hospitalizováno rovněž bylo 74 Izraelců, převážně ale kvůli šoku.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Související články

Výběr článků