Hlavní obsah
Izrael během dvou dnů zabil dva vysoce postavené členy ozbrojeného křídla Islámského džihádu Foto: Tsafrir Abayov, ČTK/AP

Izrael při náletu v Pásmu Gazy zabil velitele ústřední divize Islámského džihádu

Při izraelském útoku v Pásmu Gazy ve středu ráno zahynuli dva Palestinci, jednou z obětí je velitel ústřední divize ozbrojeného křídla Islámského džihádu Chalíd Faradž. Od úterý tak při izraelských operacích zemřelo 12 Palestinců, oznámily palestinské úřady.

Izrael během dvou dnů zabil dva vysoce postavené členy ozbrojeného křídla Islámského džihádu Foto: Tsafrir Abayov, ČTK/AP
Izrael při náletu v Pásmu Gazy zabil velitele ústřední divize Islámského džihádu

„Od středečního rána evidujeme nejméně dvě nové oběti,“ oznámil mluvčí ministerstva zdravotnictví v Gaze.

Osmatřicetiletý Faradž zemřel při náletu izraelského letadla, jež zaútočilo na skupinu teroristů, kteří odpalovali rakety na Izrael. Nejméně dva další Palestinci jsou zranění, uvedl list The Times of Israel s odkazem na zdroje z místa.

Izraelská obrana potvrdila, že od úterního útoku na damašský dům velitele ozbrojeného křídla Islámského džihádu Bahy abú Atty, který zemřel, čelila přibližně 220 raketovým útokům. Devadesát procent z nich ale úspěšně zastavila pomocí protivzdušné obrany.

Ministr: Změnili jsme politiku

Ministr izraelské veřejné bezpečnosti Gilad Erdan pro armádní rozhlas uvedl, že události v Gaze vedly ke změně izraelské politiky. „Dříve jsme za veškeré násilí považovali zodpovědný Hamás, protože je v Gaze vládnoucí stranou,“ řekl ministr.

Izrael však viní Islámský džihád z toho, že se pokouší sabotovat veškeré dohody o příměří, které se Jeruzalém s Hamásem pokouší uzavřít.

V úterý časně ráno Izrael úspěšně bombardoval v Damašku dům velitele ozbrojeného křídla Islámského džihádu Bahy abú Atty, který zemřel. Militantní skupina odpověděla odpálením několika raket z Pásma Gazy.

Na povel izraelské armády zůstaly v židovském státě uzavřené školy. Úřady v jižní a centrální části země vyzvaly civilisty, aby zůstali doma a nechodili do práce, pokud to nebude nezbytně nutné.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků