Hlavní obsah
Kanadský hasič zasahuje ve vyhořelém lese. Foto: Adny Clark, Reuters

Západní Kanadu stále spalují mohutné požáry

Třetím týdnem je město Kelowna na západě Kanady zahaleno hustým černým dýmem z okolních lesních požárů. Do svých domovů se stále nemůže vrátit přes 2000 lidí, kteří museli být na začátku srpna evakuováni. Další tisíce lidí je na evakuace připraveno.

Kanadský hasič zasahuje ve vyhořelém lese. Foto: Adny Clark, Reuters
Západní Kanadu stále spalují mohutné požáry

Proti 793 ohňům, které v sobotu ničily 8500 hektarů porostu, byly vyslány na pomoc místním hasičům posily o síle 1400 mužů z různých oblastí Kanady. Přijeli i odborníci z Austrálie a Nového Zélandu.

Požáry však posiluje mimořádné vedro a vítr a stále se je nedaří zlikvidovat. Daří se však držet oheň dále od města Kelowna, kde žije přes 100.000 obyvatel a které leží 400 kilometrů východně od Vancouveru. Ohroženy jsou ale prý vinice nedaleko města.

Za štěstí označila představitelka protipožární ochrany Alyson Couchová to, že podle dostupných zpráv od vypuknutí požárů nikdo nezemřel a že shořely jen tři domy. Ohně podle záchranářů někdo založil úmyslně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků