Hlavní obsah

V Kanadě před požárem evakuovali 2200 lidí

Rozsáhlý požár se ve čtvrtek nebezpečně přiblížil ke kanadskému městu Kelowna v Britské Kolumbii na západě země. Evakuováno z něj muselo být 2200 obyvatel, protože stěna plamenů se přiblížila na šest kilometrů jejich domů. Oheň přitom postupuje rychlostí až dva kilometry za hodinu. Sežehl už 4000 hektarů lesa.

V Kanadě před požárem evakuovali 2200 lidí

Požár, který vypukl na konci minulého týdne v horách Terrace Mountain v blízkosti města Kelowna v Britské Kolumbii, se za posledních 24 hodin rozšířil na dvojnásobnou plochu. Hasiči jej nemají pod kontrolou, a tak evakuace hrozí dalším lidem. Připravit se na ni muselo dvacet tisíc osob.

Kanadský hasič zasahuje ve vyhořelém lese.

Foto: Adny Clark, Reuters

Vzhledem k rychlosti postupu ohně neměli evakuovaní mnoho času. „Když zaklepe u dveří a řekne máte dvacet minut, abyste odsud odešli, moc vás to neutiší,“ řekl evakuovaný Larry Giles.

Vrtulník hasí požár lesa v Kanadě u Kelowny.

Foto: Adny Clark, Reuters

S plameny bojuje 175 hasičů na zemi a další v sedmi helikoptérách. Lidé si stěžují, že se ale větší pozornost věnovala jinému požáru ohrožujícímu Západní Kelownu u jezera Okanagan. „Tady neměli žádné vybavení,“ řekl jeden z obyvatel.

„Nemyslím si, že by se to stalo, kdyby od vzniku ohně přesunuli více zdrojů sem,“ doplnil další obyvatel Peter Williamson. Všichni proto doufají, že přijde ohlášený déšť.

Kanadský hasič zasahuje v lese po požáru

Foto: Adny Clark, Reuters

FOTO: Adny Clark, Reuters

V provincii Britská Kolumbie v současnosti zuří několik desítek požárů, z nichž 16 hasiči klasifikují jako velké. Jejich šíření napomáhá horké a suché počasí. Místní vláda už požádala sousední státy o vyslání hasičů a vyhlásila až do odvolání zákaz rozdělávání ohňů.

Zachráněný dům uprostřed vyhořelého lesa

Foto: Daryl Dyck, Reuters

Hasiči likvidují požár u silnice.

Foto: Adny Clark, Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků