Hlavní obsah

V americkém Grand Canyonu se protrhla přehrada

Na 400 turistů a indiánů evakuovali v neděli v Arizoně z oblasti Grand Canyonu poté, co se protrhla přehrada Redlands. V pondělí budou evakuace pokračovat, voda zalila městečko Supai v indiánské rezervaci kmene Havaisupai. Zatím nejsou hlášeni žádní zranění ani mrtví.

V americkém Grand Canyonu se protrhla přehrada

Přehrada se protrhla po vytrvalých deštích. Voda zalila kaňony Cataract a Supai. Záchranáři museli nasadit sedm vrtulníků, s jejichž pomocí evakuovali ze zaplavených oblastí nejprve 170 lidí, většinou turistů a vodáků. Pak pokračovala evakuace indiánů městečka Supai ležícím na dně kaňonu, které voda zalila.

V noci byly záchranné práce přerušeny, protože nehrozilo aktuální nebezpečí zhoršení situace. V pondělí budou pokračovat, protože meteorologé varují, že bude vydatně pršet i v následujících dnech.

:. Vrtulník zasahuje ve Velkém kaňonu.foto: ČTK/AP

Ještě před protržením přehrady museli záchranáři zasahovat, když na mělčině uvízli vodáci, jimž prudká voda vzala všech pět raftů. Všech šestnáct lidí se podařilo zachránit.

Zachránit se podařilo i táborníky, jejichž tábor smetla voda.

Městečko Supai leží na říčkách Havasu a Cataract necelých 50 kilometrů severozápadně od Grand Canyon Village, velmi oblíbené turistické destinace na jižním okraji kaňonu. Havasu teče do řeky Colorado, která protéká Velkým kaňonem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků