Hlavní obsah
 

Tisíce Venezuelanů překonaly bariéry na hranicích do Kolumbie

Tisíce Venezuelanů překonaly v úterý bariéry na hranicích s Kolumbií, aby se dostaly k humanitární pomoci, uvedl kolumbijský úřad pro migraci podle agentury Reuters. Úřad upozornil venezuelského prezidenta Nicoláse Madura, že by mohl být odpovědný za případné problémy, které by exodus způsobil.

 
Tisíce Venezuelanů překonaly bariéry na hranicích do Kolumbie

Venezuelané v úterý hromadně přelézali kontejnery a nákladní auta, které na hraniční most nechala letos v únoru rozmístit Madurova vláda.

Vláda tímto způsobem brání opozici dostat do země dodávky potravin a léků, které u hranic v Kolumbii shromáždily USA a další státy. Maduro označuje tuto pomoc za americkou intervenci.

Venezuelané se pokoušejí dostat do Kolumbie přes řeku Tachiru

Foto: Reuters

Kolumbijský úřad pro migraci úřady v úterý uvedl, že Venezuelané vzali most útokem i proto, že kvůli zvýšené hladině řeky Táchira na hranicích se nemohli do Kolumbie dostat jinými cestami.

Venezuelané přecházejí do sousední země už dlouho, aby tam nakoupili jídlo či léky, nebo tam jdou i za prací. Někteří tam zůstávají.

Venezuelan nese zboží z Kolumbie

Foto: Reuters

Podle OSN emigrovaly za posledních několik let z Venezuely přes tři miliony lidí, kteří utíkají před ekonomickou krizí a před autoritářskou vládou. Ta potlačuje opozici a zavírá do vězení aktivisty, politiky i novináře, ale také vojáky a armádní důstojníky, kteří odmítají být loajální k autoritářskému režimu.

Kolumbijská police zadržuje Venezuelany.

Foto: Reuters

Od února do Kolumbie uteklo i přes tisíc vojáků, kteří začali podporovat lídra venezuelské opozice a šéfa tamního parlamentu Juana Guaidóa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků