Hlavní obsah

Přeplněný vlak v Argentině najel na nástupiště, 49 mrtvých a 600 zraněných

Při středečním železničním neštěstí v Argentině zahynulo nejméně 49 lidí. Dalších 600 osob bylo zraněno. Přeplněný příměstský vlak nezastavil v koncové stanici Once v Buenos Aires a skončil na nástupišti. O počtu obětí podle DPA informoval mluvčí policie Nestro Rodriguez.

Přeplněný vlak v Argentině najel na nástupiště, 49 mrtvých a 600 zraněných

Podle argentinských médií souprava narazila do nástupiště hlavového (neprůjezdného) nádraží, jako je například pražské Masarykovo. V soupravě cestovalo do práce 2000 lidí. Někteří z nich v ní byli uvězněni čtyři hodiny.

Podle šéfa záchranné služby SAME Alberta Crescentiho se sice už podařilo vyprostit i posledních třicet cestujících z  prvního vozu soupravy, přesto může počet obětí dále růst. Někteří ze zraněných jsou v kritickém stavu.

Vyprošťování cestujících z vlaku

Foto: Enrique Marcarian , Reuters

Vlak narazil na nástupiště rychlostí asi 26 kilometrů za hodinu. Zničen byl první vůz soupravy. Byl napasován do druhého v délce asi šesti metrů. Část karoserií se oddělila od podvozků.

První vagon soupravy po nárazu

Foto: Enrique Marcarian , Reuters

Mnozí z postižených mají zřejmě polámané nohy, řada cestujících má i zranění v obličeji, podle ministra je i mnoho poraněných na hrudníku. Zranění způsobily také kusy plechu z vlaku, které se rozletěly při nárazu do všech stran. Vlak byl přeplněný. Lidé stáli nejen v uličce, ale také mezi sedadly.

Vyprošťování cestujících z vlaku

Foto: ČTK/AP

Příčiny nehody zatím nejsou známé, i když ministr dopravy Juan Pablo Schiavi agentuře AP řekl po nehodě, že za neštěstí asi může porucha brzd.

Vedoucí odborů na lince Sarmineto ale uvedl, že motorový vůz byl v úterý v dílnách, a když souprava vyjela, brzdy fungovaly. Bez problémů vlak brzdil i na předposlední zastávce.

Zranění cestující z vlaku

Foto: ČTK/AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků