Hlavní obsah
Zaplavená ulice v Acapulku Foto: Reuters

Mexiko ohrožuje další tropická bouře Sonia

V Tichém oceánu asi 450 kilometrů od středoamerického pobřeží se zformovala tropická bouře Sonia, která podle meteorologů může začátkem příštího týdne ohrozit západní Mexiko a způsobit tam bleskové povodně či sesuvy půdy. Informovalo o tom Národní středisko pro hurikány (NHC) v americkém Miami.

Zaplavená ulice v Acapulku Foto: Reuters
Mexiko ohrožuje další tropická bouře Sonia

Tropická tlaková níže se v bouři změnila v neděli brzy ráno. Bouře Sonia se nyní pohybuje rychlostí zhruba deseti kilometrů v hodině na sever, tedy k poloostrovu Baja California. Doprovází ji vítr o rychlosti 65 kilometrů v hodině. K pevnině by se bouře měla dostat v pondělí.

Mexiko letos silně trápí rozmary počasí: v polovině září zažilo své dosud nejhorší záplavy, když ho postihly dva silné hurikány Ingrid a Manuel, které zasáhly zemi najednou na východním i západním pobřeží. Usmrtily přes 150 lidí a způsobily škody v hodnotě asi šesti miliard dolarů (113 miliard korun). Jedním z nejhůře postižených míst bylo Acapulco, kde sesuvy půdy odřízly od světa tisíce turistů.

Tropická bouře Raymond dosáhla koncem října síly hurikánu. Silnými dešti poškodila mexické letovisko Acapulco, které se stále ještě vzpamatovávalo z nedávných rozsáhlých záplav.

Západní pobřeží Mexika navíc v říjnu zasáhlo i zemětřesení o síle 6,5 stupně Richterovy stupnice. Varování před přívalovou vlnou cunami však příslušné úřady nevydaly.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků