Hlavní obsah

Mexické námořnictvo dohnalo rychlý člun s tunou kokainu

Mexickému námořnictvu se po honičce podařilo dostihnout rychlý člun pašeráků s tunou kokainu. Čtyři Mexičané na palubě skončili vězení. O akci informovala agentura Reuters.

Mexické námořnictvo dohnalo rychlý člun s tunou kokainu

Během monitorování Tichého oceánu u pobřeží Mexika detekovalo v úterý pozorovací letadlo asi 80 km jihozápadně od Casa de Piedra podezřelý rychlý člun. Spustilo operaci s cílem ho zajistit, do které nasadilo několik lodí, dvě letadla a vrtulníky i námořní pěchotu.

Když se člun u pobřeží státu Guerrero podařilo dostihnout, námořní pěchota rychlý člun obsadila, zadržela čtyři podezřelé a zabavila asi tunu kokainu v 599 balíčcích.
Stejný den námořnictvo také zabavilo deset tun metamfetaminu poblíž hlavního města státu Sinaloa Culiacánu. Kromě drogy v sáčcích zajistilo umělohmotné nádoby s chemikáliemi na výrobu metamfetaminu.

Protože místo bylo odlehlé a obtížně přístupné, byly drogy na místě spáleny.
Mexiko je hlavní dodavatelem metamfetaminu na severoamerický drogový trh. Také z něj do USA putuje heroin a leží na cestě, kudy se do USA z Jižní Ameriky pašuje kokain.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků