Hlavní obsah
 

Lidé v Kolumbii brali benzin z havarované cisterny. V tu chvíli vzplála

Sedm lidí zemřelo a skoro pět desítek dalších se v pondělí zranilo při požáru cisterny s benzinem na severu Kolumbie. S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura AP. Stav 14 zraněných je velmi vážný. Cisterna vybuchla po dopravní nehodě v okamžiku, kdy se k ní seběhly desítky místních pro benzin.

 
Lidé v Kolumbii brali benzin z havarované cisterny. V tu chvíli vzplála

"Bohužel zemřelo sedm lidí, kteří uhořeli v místě exploze vozu. Máme informace o 49 popálených osobách, 14 jich bylo převezeno do Santa Marty," citoval deník El Espectador Fabiána Obispa, starostu obce Pueblo Viejo, kde se neštěstí stalo.

Podle policie řidič cisterny zřejmě usnul za volantem a havaroval. Na záběrech z místa, které zveřejnil mimo jiné deník El Tiempo, je vidět převrácené auto, kolem něhož s kanystry pobíhá několik desítek mužů. Vzápětí je na videu vidět exploze a požár. Na fotce ze sociálních sítí, kterou deník rovněž zveřejnil, je vidět i popálený muž, jemuž shořely šaty a který dál sleduje místo tragédie.

Na neštěstí reagoval i kolumbijský prezident Iván Duque, který vyjádřil soustrast pozůstalým a slíbil příčiny nehody vyšetřit. "Je to opravdu bolestná situace," uvedl prezident.

Někteří uživatelé sociálních sítí označili snahu místních o načerpání benzinu z cisterny za zoufalství, které mnozí Kolumbijci prožívají v souvislosti s pandemií nemoci covid-19. Město Pueblo Viejo má jednu z nejvyšších úmrtností v souvislosti s covidem-19, podle deníku El Tiempo takto zemřel i starostův otec.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků