Hlavní obsah
 

Kamera zachytila pád malého letadla poblíž New Yorku

Bezpečnostní kamera zachytila, jak se v neděli zřítilo u amerického Long Islandu malé dvoumotorové letadlo. Dopadalo na městečko Oyster Bay ve státě New York. Pilot havárii přežil, ale utrpěl vážná zranění.

 
Kamera zachytila pád malého letadla poblíž New Yorku

„Pilot je ve vážném, ale stabilizovaném stavu,“ uvedla mluvčí města Marta Kaneová.

Dvoumotorová Cessna C421 se zřítila v neděli kolem 13. hodiny na okraj městečka na smetiště. Podle amerického Federálního úřadu pro letectví měl 57letý pilot problémy s motory a ohlásil je. Není ale jasné, zda informoval předem o nouzovém přistání.

„Kdyby letadlo dopadlo o 50 metrů dál, narazilo by do opuštěné budovy a asi by byly oběti,“ řekl listu New York Post obyvatel města Joseph Saladino. „Děkujeme bohu, že nebyl nikdo další zraněn a stroj nenarazil do domu nebo nespadl na silnici.”

Jako první dorazil na místo pádu policista z dálniční hlídky v Nassau, uvedla policie: „Příslušník dálniční policie byl na hlídce, když zpozoroval klesající malé letadlo, které se zdálo být v problémech.“ Policista našel pilota v kokpitu, který byl tři metry nad zemí. Jeho záchranu komplikovalo, že z vraku unikalo palivo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků