Hlavní obsah
 

Do davu lidí v New Yorku najelo auto, nejméně jeden mrtvý a 22 zraněných

Osobní automobil ve velké rychlosti najel do chodců na newyorském náměstí Times Square. Podle agentury Reuters zemřel jeden člověk, list Telegraph na Twitteru uvedl tři oběti. Zraněno bylo nejméně 22 lidí. Informace o počtech mrtvých a zraněných se ale stále rozcházejí. 26letého řidiče Richarda Rojase policie dopadla. Nejprve tvrdila, že byl pod vlivem alkoholu, později uvedla, že přiznal užití marihuanu.

 
Do davu lidí v New Yorku najelo auto, nejméně jeden mrtvý a 22 zraněných

Na místě zasahují bezpečnostní složky, policie místo uzavřela. Podle informací televize Fox News evakuovala přilehlé budovy.

Policisté zatím neuvedli, zda šlo o záměrný čin, nebo o nehodu, podle CBS News ale nepovažují incident za teroristický čin.

V New Yorku najelo auto do lidí

Foto: Mary Altaffer, ČTK/AP

Svědci okamžitě po incidentu zveřejnili fotografie a videa z místa události. Na snímcích je několik lidí, kteří leží na zemi se zraněními. Na několika fotkách je i automobil, který podle všeho do davu najel a který následně skončil na kovových sloupcích chránících část chodníku.

Starosta New Yorku je na cestě na Time Square. Americký prezident byl o událostech v centru města informován a bude ve spojení s velením bezpečnostních složek.

Následky incidentu, při kterém osobní auto najelo do chodců na newyorském náměstí Times Square.

Foto: Mike Segar, Reuters

Na Times Sqare najelo auto do lidí

Foto: Staff, Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků