„Hlídka kráčela po své obvyklé trase. Podle našich informací byl v podloubí domu ukryt muž s igelitovou taškou v ruce. Když hlídka prošla kolem, muž vybral něco z tašky, hodil to směrem k hlídce a ukryl se zpět do podloubí. Vzápětí došlo k výbuchu. Muž vzápětí místo činu opustil,“ uvedl Hvg.hu s odvoláním na svědky útoku.

V nočních hodinách bylo postupně uzavřeno celé okolí, na místě se zasahovali pyrotechnici a policie vyprázdnila blízké restaurace. Agentura MTI napsala, že k výbuchu došlo v přízemí obytného domu na křižovatce bulváru Tereza a ulice Király.

„Přicházela jsem právě domů, když se ozvala mohutná exploze. Viděla jsem hustý dým, několik lidí leželo na zemi a další s křikem běželi pryč,“ uvedla serveru Blikk.hu Eszter, která bydlí v nedalekém domě.

Server Nol.hu uvedl, že v okolí bylo nalezeno značné množství hřebíků, což naznačuje, že mohla vybuchnout bomba naplněna hřebíky. Tuto informaci však policie nepotvrdila.

Okolí výbuchu bylo i v neděli dopoledne uzavřené. Policisté pouštěli do okolních domů pouze jejich obyvatele. Linky městské hromadné dopravy byly odkloněny.