Hlavní obsah

Vítězem voleb by se podle modelu CVVM stalo hnutí ANO se ziskem 33 procent. ODS by měla 14,5, Piráti 12,5 a ČSSD 8,5 procenta. Komunisté a lidovci by měli shodně 7 procent. Další strany by ve Sněmovně podle modelu nezasedly.

Volby by suverénně vyhrálo ANO

Podpora TOP 09, STAN i SPD by podle průzkumu byla shodně na úrovni 4,5 procenta a s ohledem na interval spolehlivosti nelze s jistotou říci, zda by se uskupení do Sněmovny dostala.

Hnutí Trikolóra by podle modelu mělo 2 procenta a zelení 1 procento.

Podle preferencí, které zahrnují i nerozhodnuté voliče a ty, kteří by k volbám nešli, by ANO mělo 22,5 procenta, ODS 9,5, Piráti 9, ČSSD 5,5 a komunisté 4,5 procenta. Preference lidovců jsou na úrovni 4 procent, u TOP 09 je to 3,5, u STAN a SPD 2,5 procenta.

Epidemii průzkum nereflektuje

Agentura zdůraznila, že sběr dat probíhal od 29. února do 11. března a výsledky nereflektují vyhlášení nouzového stavu ani aktuální situaci.

„Zveřejněná data tak neslouží jako reflexe současného stavu, ale jsou cenná jako informace do časové řady v rámci ostatních měření,” uvedlo CVVM.

Oproti únorovému šetření nedoznaly výsledky žádných významných změn a situace na politické scéně je stabilní.

Voleb by se podle modelu zúčastnilo 62 procent oprávněných voličů. Do průzkumu se zapojilo 1012 respondentů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků