Hlavní obsah

Studenti historie, politologie a sociologie se mohou ucházet o Cenu Josefa Luxe

Nadační fond Josefa Luxe vyhlásil pro rok 2009 soutěž odborných prací pro studenty historie, politologie a sociologie. O Cenu Josefa Luxe 2009 se mohou ucházet autoři prací vztahujících se k tématu Transformace české společnosti po roce 1989 a rozvoj demokracie do současnosti.

Studenti historie, politologie a sociologie se mohou ucházet o Cenu Josefa Luxe

Soutěž je určena vysokoškolským studentům a doktorandům, kteří do 20. září 2009 odevzdají badatelské odborné práce z oborů historie, politologie nebo sociologie v rozsahu 40-70 normostran, vztahující se k tématu soutěže. Pro vítěze soutěže je připraven příspěvek ve výši 50 tisíc korun.

Odevzdané práce bude hodnotit porota v čele s filozofem Janem Sokolem. V porotě jsou dále zastoupeni například politologové Petr Fiala a Vladimíra Dvořáková, sociologové Miloslav Petrusek a Jiřina Šiklová nebo historik Oldřich Tůma.

Nadační fond Josefa Luxe vymezil téma soutěže "Transformace české společnosti po roce 1989 a rozvoj demokracie do současnosti" následovně: Práce se mohou zaměřit na složitost přechodu k demokracii vzhledem k utváření etických, duchovních, sociálních a ekonomických pravidel a hodnotových kriterií. Dále na vytváření pluralitního stranického systému v 90. letech minulého století a na postupnou krystalizaci tří základních proudů – konzervativně liberálního, sociálně demokratického a křesťansko demokratického, jež se staly ideovou oporou obnovené demokracie v českých poměrech.

Více informací o soutěži naleznete na webových stránkách Nadačního fondu Josefa Luxe.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků