Hlavní obsah
České studenty čekají státní maturity od roku 2010. Foto: Lukáš Táborský, Právo

Slovenští středoškoláci maturovali, někteří dokonce u počítače

Na Slovensku v tomto týdnu proběhla externí část maturitních zkoušek. Několik stovek slovenských maturantů se navíc zapojilo i do pilotního projektu Maturita on-line, jehož cílem bylo prověřit možnosti konání maturitní zkoušky u počítače připojeného k internetu.

České studenty čekají státní maturity od roku 2010. Foto: Lukáš Táborský, Právo
Slovenští středoškoláci maturovali, někteří dokonce u počítače

Státní maturitu skládá na Slovensku v letošním roce přibližně 61 tisíc středoškoláků. Na dvaceti středních školách studenti navíc vyplňovali místo klasických papírových testů úlohy v podobě on-line.

Zatímco v loňském roce Slováci prověřovali možnosti on-line maturity na španělštině a italštině, tedy předmětech, které si mnoho si studentů nevybírá jako maturitní, letos se on-line testování zaměřilo na vědomosti z matematiky a anglického jazyka, tedy předmětů, ze kterých středoškoláci maturují mnohem častěji.
 
Pro testování se využívá unifikovaný hardware, což má zaručit maximální bezpečnost a jednoduchost průběhu testování. Pilotní testování má pomoci odhalit veškeré nedostatky spojené s on-line zkoušením.

Neustálé zdokonalování testovací aplikace by mělo dospět v blízké budoucnosti k zavedení celoplošné on-line maturity. Slováci však do té doby musejí zapracovat na technologickém vybavení škol a současně musejí investovat ještě hodně času a peněz do proškolení pedagogů, bez jejichž spoluúčasti se realizace on-line maturity neobejde.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků