Hlavní obsah

Praha bude hostit festival filmů o vědě a technice

Nejnovější snímky z oblasti vědy, techniky a životního stylu budou k vidění v rámci 46. ročníku mezinárodního festivalu TECHFILM v prostorách ČVUT v Praze. Filmy tuzemské i zahraniční produkce mohou návštěvníci zhlédnout od 16. do 19. března. Program bude probíhat každý den od 9 do 14 hodin, vstup je volný.

Praha bude hostit festival filmů o vědě a technice

Společně s filmovým festivalem proběhne na půdě ČVUT i konference EMTECH neboli diskusní fórum na téma aktivit souvisejících s vývojem nových technologií a aktivit souvisejících s celoživotním vzděláváním.

EMTECH nabídne přednášky a prezentace k tématu Technologie pro život v 21. století. Debatovat se bude například o  modernizaci městského života, komunikačních technologiích, stavitelství, dopravní infrastruktuře nebo knihovnictví.

Filmový festival představí nejnovější snímky z oblasti vědy, techniky a umění, ale rovněž multimediální a výukové produkty, které přispívají ke vzdělávání. Celkem festivalové projekce uvedou více než 80 snímků z 15 zemí světa. Součástí festivalu bude i mezinárodní soutěž snímků. TECHFILM a EMTECH proběhnou v sálech Kongresového centra Masarykovy koleje ČVUT v Thákurově ulici v Praze 6.

Záštitu nad konferencí a festivalem převzal starosta Městské části Praha 6. Více informací naleznete na webových stránkách emtech.cvut.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků