Hlavní obsah

Posluchači on-line univerzity budou studovat téměř zadarmo

Izraelský podnikatel Shai Reshef, jenž disponuje řadou zkušeností z oblasti vzdělávání, plánuje spuštění on-line univerzity přístupné pro zájemce z celého světa. Vysokoškolské studium, kterému se lze věnovat z pohodlí domova či internetové kavárny, má být navíc téměř zdarma.

Posluchači on-line univerzity budou studovat téměř zadarmo

Popularita on-line přednášek či kurzů u vysokoškoláků nebývale roste. V roce 2007 využily alespoň jeden takový kurz čtyři milióny posluchačů amerických vysokých škol. Podnikatel Shai Reshef si je tohoto trendu vědom, a proto chce studentům z celého světa nabídnout výuku, která nevyžaduje pravidelnou návštěvu přednáškových učeben, ani dlouhodobé odloučení od domova.

Na University of People, jak se chystaná vysoká škola jmenuje, budou studenti na internetu nejen sledovat přednáškový výklad, ale i plnit své povinnosti v podobě seminárních diskuzí, domácích úkolů a závěrečných zkoušek na konci kurzu.

Značnou nabídku on-line studia nabízí i jiné instituce, například University of Phoenix nebo Kaplan University. Jedná se však o privátní vysoké školy, kde studenti platí školné. Univerzita izraelského podnikatele bude vybírat pouze minimální poplatky, které mají pokrýt náklady na provoz.

Učit se bude informatika a management

Za zápis zaplatí studenti od 15 do 50 amerických dolarů a za registraci ke zkoušce 10 až 100 dolarů. Studenti z bohatších zemí budou platit více, studenti z chudých zemí zaplatí částku na úrovni zmiňované spodní hranice poplatku.

Univerzita, která zahájí výuku již letos v dubnu, láká budoucí posluchače prostřednictvím webových stránek www.uopeople.com. Vysoká škola na síti chce přilákat kolem deseti tisíc studentů z celého světa. Kdo si chce studium na University of People vyzkoušet, musí splňovat především dvě podmínky - obstojnou znalost anglického jazyka a absolvování střední školy. Univerzita nabídne zpočátku dva studijní programy - informatiku a ekonomiku a management.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků