Hlavní obsah

Na středních školách jsou stále desetitisíce volných míst

Přijímací řízení na střední školy 2009/10 jsou v plném proudu. V těchto dnech školy začínají rozhodovat o doručených odvoláních a o vypisování druhých kol přijímacích řízení. V prvním kole totiž obdržela přibližně třetina všech uchazečů ze všech škol rozhodnutí o nepřijetí. Zhruba polovina uchazečů neuspěla na škole své první volby.

Na středních školách jsou stále desetitisíce volných míst

Zejména pro uchazeče, kteří na škole své první volby neuspěli, jsou nyní důležité informace o počtu volných míst a dalším průběhu přijímacího řízení na vybraných školách. Drtivá většina škol v prvním kole svoji kapacitu zdaleka nenaplnila, podle odhadů společnosti Scio se počet stále volných míst na středních školách pohybuje v desítkách tisíc. Zbylá místa se školy budou snažit naplnit pomocí kladně vyřízených odvolání, případně vyhlášením druhých kol přijímacího řízení.

Informace o druhých kolech přijímacích řízení je povinen zveřejňovat zřizovatel škol – tedy jednotlivé krajské úřady. Kromě toho máte možnost využít databázi středních škol společnosti Scio, která shromažďuje a aktualizuje údaje o druhých kolech na jednom místě. Do této databáze zároveň přispívají svými informacemi i jednotlivé školy – zde. Většina škol navíc zveřejňuje kritéria přijímacího řízení na svých webových stránkách.

Aktuální informace a doporučené postupy naleznete v informačním systému Maják v bouři, který má za cíl usnadnit průchod letošním přijímacím řízení jak rodičům a jejich dětem, tak i školám.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků