Hlavní obsah

Český projekt získal prvenství v programu EUREKA

První příčku v soutěži „EUREKA 2009 Innovation Days AWARD“ obsadil český zástupce. Soutěž, v níž se utkávají projekty z oblasti výzkumu a vývoje s tržním uplatněním, vyhrála olomoucká firma JERID.

Český projekt získal prvenství v programu EUREKA

Soutěž i vyhlášení výsledků byly součástí Konference ministrů programu EUREKAKonference, která se  konala 19. června 2009 v Lisabonu v areálu portugalského výstavního centra FIL. Zúčastnilo se jí celkem 38 členských států programu EUREKA a Evropské komise.

Prestižní cena „EUREKA 2009 Innovation Days Award" byla udělena poprvé v historii programu. Mezi hlavní kritéria posouzení mezinárodní poroty patřila kvalita řešení a také dosah tržního uplatnění vystavených projektů. Do finále soutěže, do které se přihlásilo celkem 19 autorských kolektivů, postoupily tři projekty.

Vítězné ocenění získal český projekt s názvem "Electronic Railmap of Europe" (Elektronická mapa evropských železnic), jehož autorem je olomoucká společnost JERID.

Co je EUREKA

EUREKA je evropský program výzkumu a vývoje s tržním uplatněním výstupů z vývojové činnosti. Programu pravidelně předsedá jedna členská země v době od 1. července do 30. června následujícího roku. Česká republika přistoupila do programu EUREKA v roce 1995 a předsedala mu v letech 2005 a 2006.

Ministerská konference v Lisabonu zakončila portugalské předsednictví. Za českou delegaci se slavnostního vyhlášení výsledků soutěže účastnil náměstek ministerstva školství Vlastimil Růžička.

Účastníci měli mimo jiné možnost shlédnout poblíž zasedacího sálu uspořádanou výstavu vybraných projektů s názvem „Innovation Days 2009".

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků