Hlavní obsah
Český pěvecký sbor zvítězil v prestižní mezinárodní soutěži, která se konala v Římě (ilustrační foto). Foto: Barbora Vaníčková, Novinky

Český pěvecký sbor zvítězil v prestižní mezinárodní soutěži

Na prestižní mezinárodní soutěži Musica Sacra a Roma, která se uskutečnila v rámci festivalu Musica Mundi v Římě, si vydobyl vítězství dětský pěvecký sbor Comenius z Uherského Brodu.

Český pěvecký sbor zvítězil v prestižní mezinárodní soutěži, která se konala v Římě (ilustrační foto). Foto: Barbora Vaníčková, Novinky
Český pěvecký sbor zvítězil v prestižní mezinárodní soutěži

Festival Musica Mundi se konal ve vyhlášené Bazilice di San Crisogono v Římě. Soutěž pěveckých sborů Musica Sacra a Roma proběhla ve čtvrtek 2. července, sbory byly rozděleny do kategorií podle věku a složení.

Vítězné skladby

Český pěvecký sbor Comenius soutěžil se skladbami Passion od J. S. Bacha, Favete linquis singuli s prvkem ozvěny od J. C. Vodňanského a na závěr zazpíval Ave Maria od A. Platperse.

Po soutěži se děti jely koupat k moři, večer následoval slavnostní koncert v kostele San Francesco a Ripa a poté byly konečně oznámeny výsledky. Za svůj výkon získal dětský sbor Zlatý diplom. "Děti se dokázaly neuvěřitelně zkoncentrovat, zpívaly s radostí a chutí," ocenila výkon vedoucí sboru Lenka Zemková.

Dětský pěvecký sbor Comenius (http://www.dps-comenius.cz/) z města Jana Amose Komenského, je složený z dětí základních a středních škol z Uherského Brodu a jeho okolí. Byl založen v roce 1983 jeho současnou dirigentkou Marcelou Burešovou, učitelkou hudby. Jeho druhou dirigentkou je Jitka Kučerová. V repertoáru sboru jsou skladby od období renesance až po současnost, úpravy lidových písní.

Další ocenění sboru

Sbor získal již celou řadu ocenění, například zlaté pásmo na uničovských sborových dnech 98 s oceněním poroty za příkladnou dramaturgii, stříbrný diplom na mezinárodní soutěži dětských pěveckých sborů v Saló del Garda v Itálii v říjnu 1998 či zlatý diplom na regionální soutěži dětských pěveckých sborů ve Znojmě 1999.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků