Hlavní obsah
Slezská univerzita slaví 25 let existence. Její tváří se nově stala studentka audiovizuální tvorby. Foto: archiv Slezské univerzity

Slezská univerzita v Opavě slaví 25 let proměnou vizáže

Jedna z nejmladších veřejných vysokých škol v Česku, Slezská univerzita v Opavě (SU), letos slaví 25. narozeniny. Při té příležitosti si škola pořídila novou image. Kromě loga má i nový vizuální styl. Právo o tom informovala mluvčí SU Karin Martínková.

Slezská univerzita slaví 25 let existence. Její tváří se nově stala studentka audiovizuální tvorby. Foto: archiv Slezské univerzity
Slezská univerzita v Opavě slaví 25 let proměnou vizáže

„Tváří univerzity se stala naše jednadvacetiletá studentka Klára Jančíková, která studuje obor audiovizuální tvorba. Byla vybrána v konkurzu. Její tvář bude univerzitu reprezentovat na propagačních materiálech a v kontaktu s veřejností,“ uvedla Martínková s tím, že ale žádnou monstrózní kampaň univerzita nechystá. K většímu zviditelnění jí má pomoci i nové logo.

Nové logo pro všechny fakulty

„SU je plná kvalitních pedagogů a studentů, kteří odvádějí ohromné množství práce jak v zájmu studentů, tak i veřejnosti. Bohužel kvůli nejednotnému vizuálnímu stylu nebyly vždy akce spojovány s univerzitou, jak si zasloužily a hlavně jak si zasloužila sama univerzita,“ uvedla mluvčí.

Studentka Klára Jančíková se stala novou tváří Slezské univerzity. V rukou drží nové logo školy.

Foto: archiv Slezské univerzity

To už by ale díky novému logu mělo být minulostí, protože ho budou používat všechny fakulty SU, jen bude barevně odlišeno a doplněno o název instituce.

Univerzita má totiž čtyři části: filozoficko-přírodovědeckou fakultu v Opavě, obchodně podnikatelskou fakultu v Karviné, fakultu veřejných politik a matematický ústav, které jsou také v Opavě.

Nový stipendijní program

SU letos plánuje mnoho akcí, jako svůj ples, otevření nové univerzitní knihovny nebo na podzim výstavu ve spolupráci se Slezským zemským muzeem v Opavě. Školu nyní navštěvuje asi šest tisíc studentů, kteří se vzdělávají v 64 studijních programech.

Slezská univerzita slaví 25 let existence. Její tváří se nově stala studentka audiovizuální tvorby.

Foto: archiv Slezské univerzity

Novým talentovaným studentům nabízí škola letos nově i stipendijní program. Díky němu může student prvního ročníku získat až 60 tisíc korun. Více informací najdou zájemci na webu univerzity.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků