Hlavní obsah

Děti vymalují podchody na Jižním Městě

Děti ze základních a středních škol opět vymalují podchody na pražském Jižním Městě. Do soutěže se zapojí devět škol, každá zkrášlí jeden podchod. Komise pak vybere nejlepší tři díla. Informovala o tom mluvčí Prahy 11 Andrea Wolfová.

Děti vymalují podchody na Jižním Městě

Soutěž se letos koná po třetí. Zúčastní se jí devět základních škol a dvě střední. Více než 200 dětí vymaluje asi 2000 metrů čtverečních ploch.

Podle starosty Dalibora Mlejnského minulé ročníky přinesly to, co od nich radnice očekávala. "Tedy kultivaci podchodů a hlavně zvyšování odpovědnosti a vztahu dětí ke svému okolí," uvedl Mlejnský. V takto vymalovaných podchodech jsou údajně také mnohem menší ataky sprejerů.

Před začátkem soutěže městská část nechala podchody vymalovat a vyčistit. Do projektu Praha 11 investovala 500 000 korun. Vítězná škola získá odměnu 40 000 korun, druhá 30 000 a třetí 20 000 korun. Peníze ale dostanou i školy, které nebudou komisí oceněny, a to 10 000 korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků