Snem mladého tatínka však bylo ještě rozšíření sportovních aktivit o jízdu na handbiku, k jehož zakoupení mu nyní pomohla Nadace Agel příspěvkem ve výši 50 tisíc korun.

„Od roku 2006 trpím v důsledku úrazu paraplegií, ale snažím se žít plnohodnotný život v rámci svých možností. Jsem hrdým tátou, šťastně zadaným mužem a pracujícím občanem. Zároveň intenzivně pracuji na zlepšování své fyzické kondice a nácviku soběstačnosti. Mým cílem je stále se zlepšovat,“ popisuje Milan Laštůvka.

Právě pravidelná rehabilitace, posilování a trénink soběstačnosti je přitom pro osoby s hendikepem zcela zásadní, neboť přímo ovlivňují to, nakolik budou tito lidé nejen aktuálně, ale i v budoucnu samostatní a schopní samostatně vykonávat sebeobslužné činnosti zásadní pro život. 

Milan Laštůvka však ani tímto výčtem činností nekončí a svou energii věnuje i celé řadě dalších aktivit.

„Prostřednictvím Občanského sdružení Život na dvě doby díky náhodným výletům mapujeme bezbariérová místa a své zkušenosti ze života na vozíku předávám dále – buď fyzicky formou poradenství, nebo elektronicky pomocí webových stránek. Každodenní aktivita mi dává možnost zapomenout na mé zdravotní postižení – ať už se věnuji sportu, výletům nebo oblíbenému koníčku, renovaci motocyklových veteránů. Mým snem jsou ale i vyšší mety, jako třeba účast v Metrostav Handy Cyklo Maratonu,“ vyjmenovává Milan Laštůvka, který neopomíjí ani svého malého syna, který před nedávnem oslavil třetí narozeniny. 

Pro účast v Metrostav Handy Cyklo Maratonu, což je pětidenní cyklistický non-stop maraton smíšených týmů, ale pochopitelně potřebuje mít Milan Laštůvka natrénováno na vlastním handbiku. Díky Nadaci Agel a jejímu příspěvku ve výši 50 tisíc korun by se to již toto léto mohlo podařit. Nový handbike má totiž Milan Laštůvka již doma a aktuálně podniká první výlety do okolí Prahy. 

„Pan Laštůvka je neuvěřitelný bojovník a energie i optimismus z něj přímo srší. Lidé jako je on by rozhodně měli být podporováni v jejich záslužných činnostech i aktivitách, a jsem moc ráda, že jsme mohli panu Laštůvkovi tuto podporu poskytnout,“ uvedla členka správní rady nadace Maya Nováčková. 

Nadace Agel sídlí v Praze a potřebným pomáhá již od roku 2011, kdy byla založena. Více informací, včetně formuláře žádosti o nadační příspěvek, najdou zájemci na webu nadace.agel.cz.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.