Hlavní obsah
Eva Vlčková při vernisáži (vlevo) Foto: Jan Kaše

Zvláštní a tajemný obraz Plzeňská madona je k vidění na nové výstavě v Plzni

V galerii Visio Art v Plzni byla ve čtvrtek 2. února zahájena výstava s názvem Medu Sestro, na které prezentuje svou tvorbu plzeňská rodačka, absolventka Akademie výtvarných umění v Praze Eva Vlčková.

Eva Vlčková při vernisáži (vlevo) Foto: Jan Kaše
Zvláštní a tajemný obraz Plzeňská madona je k vidění na nové výstavě v Plzni

„V rámci Plzně pracuje od roku 2011 na sérii společných obrazů plzeňských míst, do které se zapojilo přes 30 zdejších umělců. Na výstavě v galerii Visio Art představí Eva Vlčková své nejnovější obrazy a Zimní obraz ze série společných maleb. Její dílo je mimo jiné zastoupeno v Artotéce města Plzně,“ uvádí se v pozvánce na výstavu.  

V jedné místnosti galerie jsou vystaveny tři větší obrazy o rozměrech 120 x 170 cm. Mají mnoho společného – byly dokončeny v letošním roce, všem vévodí zimní atmosféra a rozhodně se nejedná o poklidné obrazy. Samozřejmě musíte mít čas a u každého se zastavit a pozorovat. Pak zjistíte, že výtvory jsou plné pohybu a zajímavých barevných kombinací. Nechybí poletující sněhové vločky, možná fouká i silný vítr a samozřejmě všude je sníh.  

Byť nesou tyto obrazy název Procházka (I. až III.), ne každého by lákalo v tomto počasí se procházet. Sednout si do vyhřátého domku, který malířka ztvárnila, a dívat se z okna. Také dobrá volba.

Při vernisáži mnoho lidí obdivovalo obraz s názvem Plzeňská madona. Eva Vlčková do něj vdechla něco zvláštního až tajemného, co přitahuje pozornost, a to i přesto, že jde o malý výtvor bez výrazných barev. Působí jako dílo dávných mistrů. Zvláštních efekt vznikne po stisknutí spouště fotoaparátu. Na fotografii se objeví zlaté prvky, například koruna na hlavě a lem na šatech. Prvky, které při běžném pohledu snadno přehlédnete nebo je vůbec nezaregistrujete.  

V další části galerie můžeme zhlédnout malé obrázky (35 x 30 cm), které jsou barevné, veselé až hravé. Zachycují atmosféru plzeňských ulic Barákova a Na Celchu.  

Výstava potrvá do 24. února.        

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků