Hlavní obsah
Noční osvětlení zámku Lešná v centru ZOO Zlín. Foto: ZOO Zlín, www.zoozlin.eu

Zlínská zoo zve na večerní prohlídku, brány v tu dobu otevře i zámek Lešná

Ve zlínské zoo se v pátek 19. října uskuteční poslední večerní lampiónové prohlídky v letošním roce. Všichni příznivci zvířat a romantických procházek tak mají jedinečnou šanci zavítat do zoo ve zcela netradiční dobu a zažít její večerní atmosféru.

Noční osvětlení zámku Lešná v centru ZOO Zlín. Foto: ZOO Zlín, www.zoozlin.eu
Zlínská zoo zve na večerní prohlídku, brány v tu dobu otevře i zámek Lešná

Hlavní vstup bude otevřen nepřetržitě po celý den, od 17.00 hodin bude k dispozici i sezónní vstup. Poblíž obou vstupů si návštěvníci budou také moci zakoupit celou lampiónovou soupravu (tzn. lampion, svíčku a dřevěné držátko). Vstupné na večerní prohlídky se nemění, zůstává stejné jako při běžné návštěvě zoo. 

Romantické světlo loučí, atraktivně osvětlený zámek Lešná, tajemné zvuky nesoucí se celým areálem – to vše slibuje neopakovatelné zážitky. Večerní návštěvu zoo zpestří i nabídka prohlídky s průvodcem. Za doprovodu odborných pracovníků zoo se tak návštěvníci blíže seznámí s chovanými zvířaty. Jedinou podmínkou pro zajištění účasti na prohlídce s průvodcem je dostavit se včas na nádvoří zámku Lešná, odkud budou zmiňované prohlídky začínat. První prohlídka s průvodcem odstartuje v 18.30 hodin, další pak v 18.45, v 19.00, v 19.15 a poslední v 19.30 hodin. 

Návštěvníci by si neměli nechat ujít ani večerní prohlídky zámku Lešná. Zámecké pokoje budou pro tuto příležitost speciálně vyzdobeny. Průvodci v dobových kostýmech přiblíží život původních obyvatel zámku - hrabat rodu Seilernů. První zámecká prohlídka odstartuje v 18.30 hodin, další budou následovat ve dvacetiminutových intervalech. Vstupné do zámku bude sjednoceno pro všechny kategorie návštěvníků, a to na 30 Kč za osobu. 

Rodiče s dětmi, kteří dorazí do ZOO Zlín trochu dřív, budou moci osobně přispět k výzdobě večerní zoo. Všichni zájemci si totiž budou moci bezplatně vyřezat některou z mnoha dýní, které má zoo k dispozici. Vyřezávání začne od 16 hodin na nádvoří zámku. Zatímco dýně budou čekat v zoo, nástroje na vyřezávání by si tvůrci měli vzít sebou. Vyřezané dýně pak budou svítit na cestu mezi stájemi a pavilonem primátů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků