Hlavní obsah
Foto: Foto: archiv knihovny

Příští rok uplyne 1150 let od příchodu sv. Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně se zapojila do projektu Velehrad 2013 a výročí připomene cyklem autorských čtení i výběrovou bibliografií. Čtení zahájí ve středu 28. listopadu v 17 hodin novinář Martin Komárek.

Foto: Foto: archiv knihovny
Zlínská knihovna zve na autorská čtení

"Kdyby byl člověk racionální tvor, dělal by od dětství vše pro to, aby od sebe odvrátil smrt. My spíš odkládáme pomyšlení na ni. Hledáme rozptýlení a náhražky, ale ta hrůza je přítomná i pod kapotou ferrari, ve vůni Dior a alpském prašanu. Víme, že umřeme, a nic z toho, co jsme získali a prožili, nemá hodnotu. I když si snažíme namluvit, že má."

Třeba právě tenhle úryvek a mnohé další budou moci slyšet návštěvníci autorského čtení novináře a komentátora Martina Komárka. Právě on se svou knihou Bůh nezná budoucnost zahájí cyklus zajímavých autorských čtení současných křesťanských autorů.

Z mnoha osobností přijali pozvání také lékařka a zakladatelka českého hospicového hnutí Marie Svatošová, astronom a popularizátor vědy Jiří Grygar, psycholog a teolog Peter Tavel a další zajímaví hosté.

První pořad proběhne už tento týden, ve středu 28. listopadu v 17 hodin. Martin Komárek zavítá se svou knihou Bůh nezná budoucnost do Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně.

Cyrilometodějský Velehrad v literatuře

U příležitosti cyrilometodějského výročí vydává Krajská knihovna Františka Bartoše výběrovou bibliografii Cyrilometodějský Velehrad v literatuře. Bibliografie má pomoci především žákům a studentům v základní orientaci u témat vztahujícím se k cyrilometodějské tradici a dějinám Velehradu. Zajímavá však bude i pro veřejnost zajímající se o své kulturní a historické kořeny.

Elektronická verze bibliografie je k dispozici na webových stránkách krajské knihovny www.kfbz.cz/cmv/.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků