Hlavní obsah
Sídliště Jižní Svahy. Foto: Vlastimil Langer, PhDr.

Zlíňané podali přes čtyři desítky návrhů na vylepšení svého města

Projekt Tvoříme Zlín, jehož cílem je víc vtáhnout obyvatele krajského města do rozhodování o rozdělení finančních prostředků, vstoupil do další etapy. Návrhy na vylepšení veřejných prostranství Zlína zaslalo čtyřicet dva Zlíňanů.

Sídliště Jižní Svahy. Foto: Vlastimil Langer, PhDr.
Zlíňané podali přes čtyři desítky návrhů na vylepšení svého města

„U třiceti devíti návrhů bude pracovní skupina posuzovat, zda a nakolik jsou skutečně proveditelné, či zda je možné projekt nějak upravit, aby proveditelný byl. Další tři návrhy ještě čekají na dopracování,“ informoval v úterý 19. června tiskový mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

„Přes léto se budou projekty posuzovat a detailně rozpracovávat tak, aby se v záři mohlo uskutečnit veřejné projednání, na kterém navrhovatelé své nápady představí veřejnosti,“ popsala další postup Kamila Gamalová, koordinátorka projektu. Ve veřejném hlasování pak Zlíňané rozhodnou, který z návrhů a nápadů jejich spoluobčanů město zrealizuje.

„Z řady velmi inspirativních nápadů je vidět, že Zlíňané se o své okolí zajímají a chtějí jej ve spolupráci s pracovníky magistrátu vylepšovat. Sám jsem zvědavý, který ze zajímavých návrhů si lidé odhlasují k realizaci,“ uvedl primátor města Miroslav Adámek.

Venkovní pracovna i šachové stolky

„Mezi navrhovanými projekty najdeme například venkovní pracovnu, grilovací místa, psí hřiště, čítárny v ulicích, panoramatickou vyhlídku z 21. budovy, šachové stolky v parcích, komunitní zahradu a mnoho dalších nápadů, které mohou Zlín proměnit k ještě příjemnějšímu místu k životu,“ prozradila koordinátorka projektu.  

Se zaslanými návrhy se už nyní může veřejnost seznámit na webu tvorimezlin.cz nebo na stejnojmenném facebookovém profilu. „Na realizaci vítězných návrhů projektů participativního rozpočtu bude z rozpočtu pro rok 2019 vyčleněno pět miliónů korun. Zahájení realizace vítězných projektů plánuje radnice na příští rok,“ dodal na závěr tiskový mluvčí zlínského magistrátu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků