Hlavní obsah
Současná podoba Gahurova prospektu. Foto: Magistrát města Zlína

Zlín začal s obnovou původního vzhledu Gahurova prospektu

Na návratu horní části Gahurova prospektu do podoby původního návrhu z 30. let minulého století začal pracovat zlínský magistrát. „Museli jsme kvůli tomu odstranit některé stromy, ale místo nich vysadíme nové,“ sdělil tiskový mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák.

Současná podoba Gahurova prospektu. Foto: Magistrát města Zlína
Zlín začal s obnovou původního vzhledu Gahurova prospektu

O druhovém složení ještě rozhodnou památkáři tak, aby co nejvíce odpovídal návrhu Vladimíra Gahury. Obnovení vzhledu horní části prospektu do původní podoby souvisí podle Dvořáka s obnovou Památníku Tomáše Bati.

„Tak jako neodpovídal v posledních desetiletích vzhled památníku původní stavbě, tak se lišil i vzhled horní části prospektu. V obou případech se vracíme k originálním a tehdy realizovaným návrhům,“ řekl náměstek primátora Bedřich Landsfeld. Dodal, že náklady na proměnu horní části prospektu vyjdou zhruba na 500 tisíc korun.

Spodní část Gahurova prospektu prošla proměnou v roce 2014. Nyní je velmi oblíbeným místem pro relaxaci řady obyvatel i návštěvníků města, a to i díky zátěžovému trávníku. „Revitalizaci ocenili také odborníci, když jí přisoudili druhé místo v prestižní soutěži Park roku 2014, kterou pořádá profesní sdružení Svaz zakládání a údržby zeleně. Odborná porota tehdy ocenila ideu revitalizace charakterizovanou větou Projít a nepřerušit,“ doplnil Bedřich Landsfeld.

Nové stromy budou v horní části Gahurova prospektu vysazeny podle původní předlohy ještě v letošním roce nejpozději do podzimu, kdy bude otevřen rekonstruovaný Památník Tomáše Bati.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků