Hlavní obsah
Foto: MDZ

Zlín chystá scénická čtení. Budou ve škole, v domově pro seniory i v divadelní montovně

Čtyři dramatické texty napsané na míru pro Městské divadlo Zlín se v této sezóně dočkají veřejné prezentace v různých netradičních prostorách ve Zlíně. Hry Simony Petrů, Vandy Zaplatílkové-Hutařové, Marka Horoščáka a Jaroslava Kovandy uvede divadlo oblíbenou formou scénického čtení.

Foto: MDZ
Zlín chystá scénická čtení. Budou ve škole, v domově pro seniory i v divadelní montovně

Antigona na gymnáziu

Cyklus zahájí v úterý 25. února v 9.30 moderní variace antického mýtu Antigona a jiné hlasy v aule Gymnázila TGM.

„Autorka hry Simona Petrů, která bude také mimořádným hostem premiéry, do hry obdivuhodně vnesla mnoho z rozčarování ze současného společenského dění, přičemž zachovává základní půdorys a motivy antické Antigony,“ prozradil dramaturg MDZ Vladimír Fekar.

V roli Antigony se představí se v ní Kateřina Liďáková, díle hrají Marie Vančurová, Pavel Vacek, Marek Příkazký, Tamara Kotrbová a Jana Tomečková. Režie Ján Tomandl.

Krajina snů aneb Možná přijde i Jiřina v domově pro seniory

Hořká komedie brněnského dramatika Marka Horoščáka, která byla napsána z popudu dramaturgie Městského divadla Zlín, si odbude českou premiéru formou scénického čtení 19. března ve 14.30 v Domově pro seniory Burešov.

Důležitými postavami příběhu jsou rodiče v důchodu (Pavel Leicman, Jana Tomečková), ale nejen oni, i generace jejich dětí, novináři… Hra pojednává mimo jiné o problémech v komunikaci mezilidské i mediální.

Marek Horoščák byl dramaturgem České televize, v současné době působí jako pedagog JAMU a dramaturg Českého rozhlasu Brno. Je autorem mnoha rozhlasových a dramatických textů (Mein Faust, Trakl, Vařený hlavy a další). Na premiéře bude hostem. Režie Petr Smyczek.

Legenda o Svedrupovi v divadelní montovně

Díky scénickým čtením můžete poznat zlínského básníka, prozaika a malíře Jaroslava Kovandu také jako dramatika. Revuální hru Legenda o Svedrupovi, která vychází z motivů jeho prozaických textů, divadlo uvede formou scénického čtení ve středu 15. dubna v 19.00 v montovně.

Tento prostor tak zažije divadelní premiéru. Čtení vzniká ve spolupráci se spolkem Letná žije!, protože osudy strýce Svedrupa jsou s touto městskou čtvrtí spjaty. Režie student JAMU Marek David.

Scénická čtení budou zdarma přístupná i veřejnosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků