Hlavní obsah
Navečer se návštěvníci za cinkotu zvonků vydají na zámek Dobříš, kde bude slavnostně rozsvícen vánoční stromek Foto: Archiv MC Dobříšek

Zazvoňte zvonečkem a přivítejte v sobotu v Dobříši Vánoce

Předvánoční atmosféra se v sobotu 3. prosince ponese Dobříší. V místním Pastoračním centru svatého Tomáše proběhne celodenní Vánoční jarmárek a od 17 hodin se uskuteční tradiční Zvonkový průvod na zámek.

Navečer se návštěvníci za cinkotu zvonků vydají na zámek Dobříš, kde bude slavnostně rozsvícen vánoční stromek Foto: Archiv MC Dobříšek
Zazvoňte zvonečkem a přivítejte v sobotu v Dobříši Vánoce

Akci pořádají letos již podesáté dobrovolníci z Mateřského centra Dobříšek v čele s hlavní organizátorkou a koordinátorkou MC Petrou Štěpovou. Večerní Zvonkový průvod na zámek pak zajišťují ve spolupráci se správou zámku Dobříš a Pohádkovou kanceláří.

„Průvod na zámek Dobříš pořádáme v rámci občanského sdružení Pohádkové království. Naše Zemská pohádková kancelář se do akce zapojuje již třetím rokem,“ říká asistentka ředitele zámku Dobříš Renata Semová.

Od 10 do 17 hodin bude v pastoračním centru probíhat prodejní jarmark originálních výrobků a dárků. Příchozí přivítá mistr kovář s ohnivou výhní, vnitřní prostory provoní adventní občerstvení a výroba perníčků. Návštěvníci zhlédnou ukázky řemesel a po celý den budou mít možnost vyrobit si dárečky z různých materiálů v tvořivých dílnách.

„V 15 a 16 hodin zahraje pro nejmenší návštěvníky ŠÁŠA TOM adventní divadlo pro děti,“ dodává koordinátorka MC Dobříšek.

V 17 hodin se všichni společně za cinkotu zvonků vydají na zámek Dobříš, kde bude slavnostně rozsvícen vánoční stromek. Před bránou zámku poté vystoupí taneční kroužek při MC a děti z 1. ZŠ Dobříš.

„Bohatý program je určen celým rodinám, na své si přijdou děti i dospělí. Naším přáním je vytvořit příjemnou adventní atmosféru pro načerpání klidu a inspirace a nabídnout netradiční výrobky šikovných tvůrců z našeho regionu,“ říká Štěpová. Dodává také, že na vstupné na akci je dobrovolné a výtěžek bude určen na nákup nových laviček u mateřského centra. Nakonec už jen připomíná: „Zvonky s sebou!“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků