Hlavní obsah
Jaroslav Kulhavý na trase BIKE VALACHY Foto: Leona Brázdilová

Závod Bike Valachy vyhrál Jobánek, favorita Kulhavého potrápil defekt

Jan Jobánek se stal vítězem 2. ročníku maratónu horských kol BIKE VALACHY, který se konal v sobotu 12. července v rámci seriálu VALACHY TOUR v Resortu Valachy Velké Karlovice. Hlavní favorit, olympijský vítěz a čerstvý mistr světa Jaroslav Kulhavý dojel šestý poté, co ho postihl defekt.

Jaroslav Kulhavý na trase BIKE VALACHY Foto: Leona Brázdilová
Závod Bike Valachy vyhrál Jobánek, favorita Kulhavého potrápil defekt

Do BIKE VALACHY se zapojilo 430 sportovců z řad amatérů i profesionálů, do dětských závodů pak 143 malých sportovců. 

Vítězný Jan Jobánek zajel hlavní trasu 45 km s náročným převýšením 1 600 metrů v čase 1:55. Na své konto si tak připsal další zlatou medaili jen týden poté, co vyhrál Obr Drásala v Holešově. „Po Drásalovi to tedy bylo opravdu svižné vyjetí,“ podotkl s úsměvem. „Měl jsem výhodu, že jsem si trasu objel den předem a věděl jsem, co mě čeká. Kde jsem nechal Jardu Kulhavého? Ten se zastavil ve wellness na Horalu,“ zavtipkoval si Jobánek směrem k Jaroslavu Kulhavému, loňskému vítězi BIKE VALACHY, který byl dlouho ve vedení, ale před posledním stoupáním, u hotelu Horal, ho zabrzdily technické problémy.

„Měl jsem pomalý defekt, jel jsem s ním asi deset kilometrů, a když jsem chtěl před stoupáním dofouknout, zlomil jsem ještě ventilek, tak jsem musel počkat na pomoc od projíždějícího stájového kolegy Franty Raboně,“ vyprávěl Kulhavý v cíli, kam i přes potíže dojel na šestém místě. „Beskydy jsou opravdu krásné. Trasa byla sice po deštích mokrá, ale to mi nijak nevadí, z mého pohledu byla ještě lepší než loni – členitější, což mi vyhovuje. Určitě se do Resortu Valachy chystám vrátit soukromě, užít si pobyt v hotelu Lanterna nebo Horal. A možná ani nebudu čekat, až skončí sezóna, protože tady se dá nejen relaxovat, ale i výborně trénovat. Už se sem moc těším,“ dodal Jaroslav Kulhavý.

Druhé místo obsadil Ondřej Fojtík, několikanásobný vítěz a od letoška také ředitel kultovního Bike maratonu Drásal, třetí místo Tomáš Paprstka, juniorský mistr světa v cyklokrosu.

Čtvrté místo obsadila další zajímavá tvář BIKE VALACHY, František Raboň, zkušený silniční cyklista, který se nyní stále více prosazuje v oblasti horských kol v týmu Specialized. „Byl to skvělý závod s těžkými, ale krásnými sjezdy. Moc se mi líbil, doma v Plzni takové terény nemám. Beskydy jsem dříve znal spíš ze silniční cyklistiky, na biku jsou ještě mnohem hezčí,“ prohlásil.

Mezi ženami na dlouhé trase přesvědčivě zvítězila mistryně České republiky v maratonu horských kol Irena Berková. Na kratší trase 20 km s převýšením 700 metrů vyhrál Jaroslav Marančák, mezi ženami byla nejlepší Sofie Joannidu.

Tradičně velkým lákadlem byly také závody dětí, oproti loňsku se jich na startovní čáru postavil dvojnásobek. Starší děti si dokonce mohly zazávodit s Jaroslavem Kulhavým a Františkem Raboněm, kteří jim dělali předjezdce.

Zpestřením byla tipovací soutěž TomTom, v níž mohli návštěvníci hádat, v jakém čase zajede trať Jaroslav Kulhavý a jak vysokou tepovou frekvenci mu naměří sportovní hodinky v nejvyšším bodě trasy – což činilo 183 tepů za minutu. 

Dalším závodem VALACHY TOUR bude 8. srpna mini triatlonu VALACHY MAN, který se koná v blízkém Novém Hrozenkově. Sportovci se do něj mohou registrovat už nyní na www.valachytour.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků