Hlavní obsah
Zasněžená Šumava Foto: Jan Kaše

Zasněžená Šumava zaskočila některé návštěvníky

Rozmary počasí uplynulého týdne zanechaly viditelné stopy v podobě sněhové pokrývky v nadmořských výškách nad 800 metrů.

Zasněžená Šumava Foto: Jan Kaše
Zasněžená Šumava zaskočila některé návštěvníky

Nestává se příliš často, aby v tomto období leželo na šumavských kopcích několik centimetrů sněhu. Návštěvníkům se tak naskytl zajímavý pohled – již zelenající se jarní louky, které ve vyšších částech připomínaly krásu zimních měsíců.

A tak ti, kteří vyrazili na výlety bez pořádné obuvi, čekalo nemilé překvapení. Sníh, místy rozbředlý, komplikoval chůzi a rychle promáčel boty.   

Počasí by šlo přirovnat spíše k některým z únorových dní, zasažených náhlou oblevou, než k přicházejícímu květnu. Naštěstí sluneční paprsky postupně prohřívaly chladný šumavský vzduch a vytvářely příjemnou atmosféru.

Odpoledne už teploty přesáhly deset stupňů, a pokud jste se zdržovali na místech, kde nefoukal vítr, mohli jste svrchní oděvy klidně odložit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků