Hlavní obsah
Foto: Markéta Hrdinová

Zapni aplikaci a sbírej kiláky pro Diakonii svým pohybem

V neděli 23. dubna proběhne další benefiční běh - 2 míle pro Diakonii, do kterého se může zapojit široká veřejnost a spojit tak zdravý životní styl s podporou charitativního projektu. Už od 15. března se ale zájemci mohou připojit i k akci Sbíráme kiláky pro Diakonii.

Foto: Markéta Hrdinová
Zapni aplikaci a sbírej kiláky pro Diakonii svým pohybem

Více než měsíc budou prostřednictvím mobilní aplikace zaznamenávat svou sportovní činnost a každým kilometrem přispívat na dobrou věc. Počet naběhaných a nachozených kilometrů pak promění na peníze.

Konečný výtěžek zdvojnásobí hlavní partner běhu, Sběrné suroviny UH, a celý bude použit na podporu sociálních služeb Diakonie ČCE – střediska CESTA Uherské Hradiště. Spolupořadatelem akce je stejně jako vloni hnutí Rozběháme Uherské Hradiště.

Zapni aplikaci a vyběhni

„Pokud běháte nebo rádi chodíte, stáhněte si do mobilu aplikaci Endomondo, ve které najdete výzvu Sbíráme kiláky pro Diakonii. Za každý kilometr přiznáte Diakonii jednu korunu. Konečný počet všech kilometrů pak Sběrné suroviny UH vynásobí, a to v poměru 1 kilometr = 1 koruna,“ vysvětlila Markéta Hrdinová z Rozběháme Uherské Hradiště.

„Pokud tedy dohromady naběháme a nachodíme například pět tisíc kilometrů, získáme od sportujících dobrovolníků pět tisíc korun plus dalších pět od Sběrných surovin. Ale pokud se rozhodnete, že každý váš kilometr má hodnotu třeba deset korun, je to jen na vás. Sami si tak můžete určit, kolik svým sportem přispějete,“ dodala Hrdinová.

Za pět dnů trvání akce naběhalo prozatím 36 účastníků 807 kilometrů a spálilo přes 60 tisíc kalorií.

„Naše firma se ráda podílí na projektech, které mají smysl a které pomáhají tam, kde je to třeba,“ uvedl jednatel společnosti Sběrné suroviny UH Rudolf Mazánek. „Věříme, že se do akce zapojí hodně sportovních nadšenců a společně tak podpoříme dobrou věc,“ dodal Mazánek.

23. dubna si zaběháme společně

Celá několikatýdenní akce vyvrcholí samotným během 2 míle pro Diakonii, a to v neděli 23. dubna od 10 a 14 hodin, kde bude také oznámena konečná částka získaná v uplynulých týdnech.

V pohodovém tempu se zájemci vydají na dvoumílový běh (3,2 kilometru) po příjemném okruhu okolo řeky Moravy. Nebude chybět občerstvení, pamětní medaile pro každého, kvíz o hezké ceny, skákací hrad pro děti nebo možnost projet si trasu na invalidním vozíčku. Další finanční prostředky získá Diakonie ze startovného, které činí 150 korun, ale účastníci výzvy Sbíráme kiláky pro Diakonii sáhnou do peněženky jen pro 100 korun.

„Nesmírně nás těší, že Sběrné suroviny UH se staly generálním partnerem našeho běhu. Jeho zapojení nám přinese víc financí, než bychom získali jen ze startovného,“ říká Zuzana Hoffmannová, ředitelka střediska CESTA.

Veškeré podrobnosti o projektu, jak se zapojit a stáhnout potřebnou aplikaci, získáte ve facebookové události Sbíráme kiláky pro Diakonii a dále na webu www.strediskocesta.cz a www.sbernesurovinyuh.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků