Hlavní obsah
Legendární Bardotka Foto: ROPID

Zamračená Bardotka vyrazí na trať Posázavského pacifiku

Počasí je více než hanebné, ale mašinfírům na Bardotce jinak též Zamračené, jak se přezdívá lokomotivě řady 749, to asi vadit nebude. Vyrazí na trať s vlakem do romantického Posázaví. Tím přibude opět jedna mimořádná turistická atrakce. Lokomotivy byly staženy z provozu, vyskytují se jen na speciálních akcích.

Legendární Bardotka Foto: ROPID
Zamračená Bardotka vyrazí na trať Posázavského pacifiku

Právě v sobotu 29. dubna při její první jízdě budou mít cestující možnost si ji také detailně prohlédnout. Dnes již výjimečná motorová lokomotiva využívaná jen pro turistické a nostalgické vlaky tak přispěje k vyšší atraktivitě Posázavského pacifiku a rozvoji turistického ruchu v této oblasti.  

Jak bude jezdit

Bardotka bude jezdit v čele osobních vlaků vždy v sobotu, neděli a o svátcích z Prahy přes Vrané nad Vltavou, Davli a Týnec nad Sázavou do Čerčan. Z Prahy hlavního nádraží bude odjíždět v 9:22, do Čerčan přijede v 11:06. Na zpáteční cestu do Prahy se vydá v 15:36 a na pražské hlavní nádraží přijede v 17:35.

Čtyřnápravová dieselelektrická lokomotiva řady 751, do roku 1988 T.478.1, je známá pod přezdívkou Bardotka nebo Zamračená, který poukazuje na čelo lokomotivy. Byla jednou z nejlepších výrobků lokomotivky ČKD Praha.

Vyráběla se v letech 1964-1971. Váží 75 tun, maximální povolená rychlost 100 km/h. Některé lokomotivy byly v 90. letech předělány z parního na elektrické vytápění vlaků, přeznačení bylo řada 749.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků