Hlavní obsah
Zámek Mníšek pod Brdy nedaleko Prahy nabízí program pro děti i dospělé. Foto: Jana Digrinová

Zámek v Mníšku chystá muzikál Noc na Karlštejně, prohlídky pro děti i Krev v mobilech

Zámek Mníšek se stane na malou chvíli Karlštejnem. Vladimír Čech, Lumír Olšovský, Petr Jančařík a Jan Rosák si na nádvoří zámku zahrají Noc na Karlštejně. Na děti čeká upovídaná klíčnice, která zná tajemná zákoutí zámku a na dospělé dva prohlídkové okruhy o bydlení drobné šlechty za první republiky.

Zámek Mníšek pod Brdy nedaleko Prahy nabízí program pro děti i dospělé. Foto: Jana Digrinová
Zámek v Mníšku chystá muzikál Noc na Karlštejně, prohlídky pro děti i Krev v mobilech

Na zámku Mníšku pod Brdy probíhá předprodej vstupenek na muzikál Noc na Karlštejně. Letos naposled, a to v pátek a sobotu 29. a 30. června, uslyšíte známé písničky Karla Svobody a uvidíte notoricky známý příběh o zakázané lásce ve zdech Karlštejna a o intrikách krále cyperského a vévody bavorského. Tento nádherný duel, krále a vévody, sehrají Petr Jančařík a Jan Rosák.

Nezapomenutelný zážitek pro vás na nádvoří zámku chystá císař Karel IV., Vladimír Čech, kterého znovu přemůže láska. Pešek, jehož si zahraje Lumír Olšovský, kromě Aleny miluje dobré jídlo a jistě vám, návštěvníkům muzikálu, bude také nabízet něco ze svých laskomin, stejně jako vloni.

Hvězdné obsazení doplní řevničtí ochotníci, kteří v legraci a zábavném pojetí nezůstanou divákovi také nic dlužni. Představení stojí 190 Kč a v ceně je zahrnuta krátká prohlídka II. prohlídkového okruhu mníšeckého zámku před představením. „Noc na Karlštejně byla vyprodána každý rok a lidé z ní odcházeli dobře naladěni, a to i když byla třeba trošku zima,“ vzpomíná zástupkyně kastelánky Lenka Pružinská.

Upovídaná klíčnice návštěvníky provede po zámeckých komnatách v sobotu 23. června - dovědí se od ní, jak se na zámku i v podzámčí žilo. Uvidí tři věže a zjistí, proč nemá zámek čtvrtou věž, a kde ta čtvrtá věž dnes je. V první zámecké věži je kaplička Sv. Serváce s krásnými andílky a nádhernou štukovou výzdobou. Dál budou k vidění jídelny, dámský salonek,  šperkovnice, zvoneček s nožičkami v knihovně, pánský salon, kde pánové hráli karty, nebo lovecké trofeje a brnění rytířů. Prohlídky začínají v 10.30 a končí v 15.30 hodin.

Do nabídky patří i prohlídka sedmi desítek panenek v historických kostýmech v zámecké galerii.

V sobotu 23. června od 20.30 hodin také zveme na promítání dokumentárního filmu Krev v mobilech. Napadlo někdy někoho, že se v našich mobilech mohou skrývat vzácné minerály potřísněné krví obětí války v Demokratické republice Kongo? Ne, to není žert. Více již dánský režisér Frank P. Poulsen. Promítání probíhá v rámci filmového festivalu Jeden svět a připravilo je občanské sdružení Oáza.   

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků