Hlavní obsah
HRÁTKY S UMĚNÍM Foto: Alena Zavoralová

Žáci ZUŠ Bohuslava Martinů a jejich učitelé vystavují své práce v poličském muzeu

Výstava prací žáků výtvarného oboru ZUŠ Bohuslava Martinů Polička je spojená také s výstavou prací pedagogů školy. Vernisáž se uskuteční 13. dubna ve 14.00 hodin ve výstavních sálech poličského muzea.

HRÁTKY S UMĚNÍM Foto: Alena Zavoralová
Žáci ZUŠ Bohuslava Martinů a jejich učitelé vystavují své práce v poličském muzeu

V letošním školním roce úspěšně dokončilo školu pět absolventů, tedy absolventek. A to Aneta Mlynářová, Adéla Němcová, Kateřina Straková, Šárka Uhlířová a Anežka Vargová. Děti tvořily v letošním školním roce pod vedením tří zkušených pedagogů, kterými jsou – Mgr. Magdalena Jílková, MgA. Jana Vlčková a Mgr. Pavel Fiala.

„Na výstavě žáků se můžete těšit na práce téměř od 150 dětí, které navštěvují výtvarný obor školy a mezioborový projekt pro předškoláky Hrátky s uměním. V instalaci návštěvníci naleznou malbu, kresbu, grafiku, ale i třeba keramiku, modrotisk a další zajímavé techniky, které si děti chodí k nám do školy osahat,“ uvedla kurátorka výstavy MgA. Jana Vlčková.  

„Umění má velké množství odvětví a směrů a naší snahou je žákům poskytnout od všeho něco a přivést je k tomu danému odvětví, které je zaujme nejvíce a rozhodnou se v něm nadále pokračovat. Ať už jako grafik, malíř nebo sochař,“ dodala. 

Na výstavě pedagogů, která je letos součástí výstavy žáků, návštěvníci mohou naleznout rozličné techniky od učitelů výtvarného oboru nejen aktuálních, ale také z pedagogických řad minulých. Nalézt zde můžeme rozličné techniky nejen od stávajících pedagogů výtvarného oboru, ale také těch, kteří ve škole působili v minulosti. K nim se dále přidali také někteří další pedagogové hudebního oboru, kteří se taktéž věnují výtvarné tvorbě.

Na slavnostním zahájení výstavy 13. dubna zahraje na kytaru Stanislav Grubhoffer a smyčcový kvartet ve složení Lada Kincová, Vendula Pucharová, Aneta Kastnerová a Radim Šafář.

Výstava bude k vidění do 28. dubna.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků