Hlavní obsah
Historický propagační leták hvězdárny

Výstava o valašskomeziříčské hvězdárně připomene 60. výročí jejího otevření

V letošním roce oslaví hvězdárna na Stínadlech 60 let od svého otevření pro veřejnost. U příležitosti tohoto výročí bude 4. listopadu v 18.00 v Muzejním a galerijním centru v zámku Žerotínů slavnostně zahájena výstava s názvem 60 LET HVĚZDÁRNY VE VALAŠSKÉM MEZIŘÍČÍ.

Historický propagační leták hvězdárny
Výstava o valašskomeziříčské hvězdárně připomene 60. výročí jejího otevření

Výstava mapuje život hvězdářů a hvězdárny ve Valašském Meziříčí v letech 1924 až 2015. Za dobu existence společenství hvězdářů se v něm vystřídala celá řada zajímavých osobností společenského života. Za pomyslný vrchol činnosti tohoto společenství lze považovat vybudování budovy hvězdárny v roce 1955.

Základ výstavy, která vznikla ve spolupráci hvězdárny ve Valašském Meziříčí a Muzejního a galerijního centra, tvoří 3D exponáty. Návštěvníci se mohou těšit dokonce na kousky pocházející z 18. století. Kromě hmotných exponátů budou k vidění informační panely dokumentující vznik a vývoj hvězdárny, astronomické knihy, archivní listiny, diapozitivy zachycující historické propagační materiály a mnoho dalších zajímavostí.

Výstava je určena nejširší veřejnosti a pamatuje také na děti, pro které je připraven edukativní program. Ten je určen třídám základních škol a věnuje se hvězdářství a astronomii nejen ve Valašském Meziříčí. V rámci oslav k 60 letům hvězdárny se chystá slavnostní seminář, který proběhne od 6. do 8. listopadu ve hvězdárně.

Výstava 60 let hvězdárny ve Valašském Meziříčí potrvá do 30. prosince.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků