Hlavní obsah
Betlém v životní velikosti zdobí zahradu u Štěpského dvora. Foto: archiv Štěpský dvůr

Vrba pokácená vichrem ožila, je z ní vyřezávaný betlém

Neobvyklý betlém ozdobil v těchto dnech prostory prodejní galerie Štěpský dvůr ve Vizovicích na Zlínsku. Jako "materiál" pro jeho výrobu posloužilo dřevo stromu, který se zřítil po letošní vichřici.

Betlém v životní velikosti zdobí zahradu u Štěpského dvora. Foto: archiv Štěpský dvůr
Vrba pokácená vichrem ožila, je z ní vyřezávaný betlém

Sousoší betlému v životní velikosti je umístěno v zahradě před galerií. "Autorem je místní občan Luboš Jaroněk, který nám sousoší pro nadcházející adventní dobu zapůjčil," uvedla majitelka Štěpského dvora Magdalena Šmídová.

Předvánoční atmosféru zpříjemňuje návštěvníkům Štěpského dvora nejen velký betlém, ale i domácí pečivo a dokonce i teplý nealkoholický punč. Nechybí ani nabídka vánočních dekorací v zahradě i uvnitř galerie včetně obřích baněk, vánočních ozdob, sošek, ubrusů či netradičních dárků pod stromeček.

Štěpský dvůr se nachází v podzámčí vizovického zámku, ve Štěpské ulici. Otevřen je od pondělí do pátku od 9 do 18 hodin s půlhodinovou polední pauzou, v době adventu je otevřeno také o víkendech od 9 do 17 hodin. O tom, že Štěpský dvůru představuje neotřelý koncept, svědčí i fakt, že jeho majitelé získali titul Živnostník roku ČR 2010.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků