Hlavní obsah
V Bohumíně vodáci Odru odemykají pravidelně na konci června. Foto: Pavel Čempěl

Vodáci odemknou v Bohumíně řeku Odru

Už v sobotu 28. června oficiálně odstartuje v Bohumíně další vodácká sezóna na řece Odře. Od 10 hodin začíná za starým hraničím mostem ve Starém Bohumíně slavnostní odemykání meandrů Odry.

V Bohumíně vodáci Odru odemykají pravidelně na konci června. Foto: Pavel Čempěl
Vodáci odemknou v Bohumíně řeku Odru

„Sraz všech účastníků odemykání je u nástupního místa pro vodáky od půl desáté. Na vodu vyrazí první lodě o půl hodin později. Čeká nás asi dvouhodinová plavba dlouhá sedm kilometrů nejkrásnějším úsekem Odry přes chráněné meandry. Kdo by otevírání nestihl, má šanci vyrazit na vodu po celé prázdniny až do konce září. Už v neděli totiž opět otevíráme pro veřejnost městskou půjčovnu lodí,“ uvedla za organizátory Mirka Šmídová z bohumínské radnice.

Cílem odemykání Odry je polský Zabelkow za soutokem Odry s Olší. Tady už bude na vodáky čekat tradiční občerstvení, které každoročně připravují polští partneři z Krzyżanowic.

Městská půjčovna lodí se pro vodáky otevře v neděli 29. června ve Starém Bohumíně. Kromě termínů hromadných akcí bude fungovat každý víkend a ve svátky až do konce září. Podmínkou je, že průtok v Odře nesmí být vyšší než 60 m³/s. V opačném případě je totiž sjezd Odry životu nebezpečný, a lodě proto není možné zapůjčit.

„V půjčovně vodákům nabízíme téměř dvacet lodí, které jsme pojmenovali podle živočichů, kteří v okolí řeky Odry žijí či žili. Opět budou probíhat jak dopolední, tak odpolední sjezdy. Dopolední sjezd startuje od starého hraničního mostu ve Starém Bohumíně v 9 a odpolední ve 14 hodin. Plavba trvá necelé dvě hodiny a končí stejně jako odemykání a uzamykání Odry za mostem v polském Zabelkowě,“ doplnila Mirka Šmídová s tím, že uzamykání řeky Odry pro letošní sezónu plánuje radnice na sobotu 4. října.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků