Hlavní obsah
Foto: Jitka Sobotková

Verunkafest pomůže malé nemocné Veronice

V sobotu 2. července můžete na mikulovském amfiteátru podpořit dobrou věc a pomoci tak hendikepované šestileté Verunce z Brodu nad Dyjí. Její rodiče – Dalibor Gožďál a Kateřina Hunkesová – pořádají VERUNKAFEST, charitativní akci spojenou s koncerty a programem pro děti.

Foto: Jitka Sobotková
Verunkafest pomůže malé nemocné Veronice

Verunka trpí dětskou mozkovou obrnou. „Při komplikovaném porodu císařským řezem došlo u Verunky k zástavě dechu, musela být resuscitována a své první dny života trávila na jednotce intenzivní péče. Po jedné návštěvě u neurologa nám bylo řečeno, že naše dcera má poškozený mozek vlivem nedostatku kyslíku při porodu a navrhl nám možnost ústavní péče. Další neurolog, ke kterému jsme přišli s velkým očekáváním, nám řekl, že Veronika nikdy nepůjde do normální školy, nikdy nepovede normální, samostatný život a my ten náš strávíme vyměňováním jejích plen a péčí o ni,“ vzpomínají rodiče.

Od narození Verunka jezdí na rehabilitace, navštěvuje dětské rehabilitační centrum Medvídek, kde nejenom cvičí, ale má také logopedickou péči, canisterapii i muzikoterapii. Rodina spolupracuje s poradnou rané péče Dorea, několikrát ročně dívenka jezdí do Dětské léčebny pohybových poruch v Boskovicích, dětského rehabilitačního centra Pavučinka v Šumperku, do lázní Klimkovice a do Prahy na neurorehabilitační kliniku Axon.

„Verunka má obrovskou naději NAUČIT SE CHODIT, a proto musí terapie absolvovat nejméně pětkrát do roka. Ale hospitalizace na klinikách stojí obrovskou spoustu peněz. Jen pro letošní rok potřebujeme nejméně 450 000 korun,“ říká tatínek Dalibor Gožďál a žádá o pomoc širokou veřejnost.

1. ročník charitativní akce VERUNKAFEST začíná ve 12 hodin programem pro děti s ukázkami lukostřelby, šermu, keramickou dílnou, klaunem a skupinou Miš Maš. Od 17 hodin pak začne hlavní program, kdy vystoupí Acustrio Václava Fajfka, kapely Lidoop, Dark Gamballe, Brichta Project a Tabák Kabát Revival. Těšit se můžete také na ukázyk bojového umění Davida Weinfurta a Romana Rolného a ohnivou světelnou show Novus Origo.

Vstupné na akci je v předprodeji 200 korun, na místě pak 250 korun.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků