Hlavní obsah
Malinkému jubilantovi Ríšovi a mamince popřálo vedení nemocnice a gynekologicko- porodnického oddělení. Foto: archiv nemocnice

Ve Vítkovické porodnici oslavili tisící porod

Letošním tisícím porodem přišel na svět ve Vítkovické porodnici v Ostravě 31. srpna v 16:50 hodin malý Richard. Po narození vážil 3600 gramů a měřil 50 centimetrů. Chlapeček a maminka Karin jsou zdraví.

Malinkému jubilantovi Ríšovi a mamince popřálo vedení nemocnice a gynekologicko- porodnického oddělení. Foto: archiv nemocnice
Ve Vítkovické porodnici oslavili tisící porod

Malinkému jubilantovi Ríšovi a mamince popřálo vedení nemocnice a gynekologicko-porodnického oddělení. Předali jim dárek a k tomu poskytli pobyt zdarma na nadstandardním pokoji.

„Rád bych rodičům i malému Ríšovi popřál hodně štěstí, zdraví a radosti v následujících letech a zároveň také poděkoval za důvěru, že zvolili naši porodnici,“ uvedl MUDr. Karel Lukeš, MBA, předseda představenstva Vítkovické nemocnice.

Od 1. ledna do 31. srpna letošního roku se ve Vítkovické nemocnici narodilo 1004 miminek, z toho bylo 500 holčiček a 504 chlapečků, včetně dvou párů dvojčat.

Maminky do Vítkovické porodnice nepřijíždějí jen z Ostravy, ale i z celého kraje. Běžně zde vítají rodičky z Opavy, Bohumína, Havířova, Třince, Karviné, Českého Těšína, Frýdku-Místku či Novojičínska.

Porodnice Vítkovické nemocnice je držitelem titulu Baby Friendly Hospital, tedy nemocnice přátelské k dětem. Moderní porodní oddělení nabízí budoucím maminkám tři samostatné porodní boxy s úplným sociálním zázemím.

Rodičky také mohou využít možnost přítomnosti otce u porodu, a to včetně císařského řezu. Po porodu je samozřejmostí bonding i zavedený systém rooming-in na oddělení šestinedělí. Nemocnice zároveň intenzivně podporuje kojení, provozuje bezplatnou laktační poradnu a poskytuje poradenství pro odvykání kouření u matek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků