Hlavní obsah
Velikonoční jarmark Foto: Filip Bazala

Ve Valašském Meziříčí byl na programu tradiční Velikonoční jarmark

Valašské Meziříčí letos opět připravilo na svém náměstí Velikonoční jarmark pro veřejnost, kde bylo k vidění téměř sto prodejců z našeho regionu, ale také z Polska a Slovenska.

Velikonoční jarmark Foto: Filip Bazala
Ve Valašském Meziříčí byl na programu tradiční Velikonoční jarmark

V pátek 15.dubna, deset dní před Velikonočním pondělím, se na valašskomeziříčském náměstí uskutečnil tradiční Velikonoční jarmark, který předznamenává, že se nám blíží Velikonoce. Prodej započal již v osm hodin ráno, i když slavnostní zahájení bylo až o dvě hodiny později.

Na jarmarku se sešly stovky lidí, kteří mohli zhlédnout desítky stánků s nejrůznějším sortimentem zboží. K vidění byly například stánky s cukrovinkami, se sýry, kde jste mohli zakoupit tradiční turecký med, perníkové srdce s věnováním, ale také nejrůznější druhy sýrů a velmi oblíbené frgály či trdelníky.

Nabízel se i oblíbený svařák s medovinou, bramboráky, které celé město krásně provoněly. Stánkaři pro veřejnost předváděli i například pletení pomlázky, malování vajíček, zdobení perníčků a jiné řemeslné dovednosti.

Celá akce skončila kolem 18. hodiny a organizátoři mohli být spokojeni. Koho akce zaujala, tak už se může těšit na příští rok, kdy se tato událost bude zcela určitě znovu ve Valašském Meziříčí opakovat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků