Hlavní obsah
Národní divadlo moravskoslezské. Louskáček. Michaela Vápeníková. Foto: Martin Popelář, NDM.

Vánoční jízdu nevšedních zážitků chystá Národní divadlo moravskoslezské

Národní divadlo moravskoslezské nabízí divákům během adventu i vánočních svátků již tradičně představení se zimní nebo vánoční tématikou.

Národní divadlo moravskoslezské. Louskáček. Michaela Vápeníková. Foto: Martin Popelář, NDM.
Vánoční jízdu nevšedních zážitků chystá Národní divadlo moravskoslezské

Sérii letošních zimních představení odstartoval balet Louskáček. Patří ke stálicím klasického i neoklasického repertoáru baletních souborů, přesto jeho obliba u dětských i dospělých diváků stále vzrůstá. Balet NDM nabídne v průběhu Vánoc velkým i malým divákům také klasickou baletní pohádku na motivy bratří Grimmů Sněhůrka a sedm trpaslíků.

Mezi oblíbená vánoční představení patří také pohádkový muzikál Mrazík. Rodiny sdílející nadšení pro muzikál se mohou těšit také na Kytici nebo oblíbený muzikál na motivy biblického příběhu Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť.

Polechtat pořádně bránice se rozhodla o letošních vánocích činohra NDM. Hned na první svátek vánoční uvede lehkovážnou komedii Oskara Wilda Jak důležité je mít Filipa a nebudou chybět ani činoherní bestsellery Habaďura a DONAHA (Hole dupy): „Donaha! je divácky úspěšný všude tam, kde se u nás hrálo a hraje. Je to především výborný nápad, který je do jisté míry absurdní, do jisté míry dojemný a do jisté míry velmi vtipný. Pro mě je to příběh o chlapském přátelství v krizové situaci, což je velký lidský motiv," komentuje úspěšnost činoherního muzikálu ředitel NDM Jiří Nekvasil.

Klasickými tituly potěší vánoční publikum také opera, která v průběhu svátků uvede opery La traviata, Prodaná nevěsta a Nabucco.

Mezi letošní silvestrovská představení budou patřit Perfect Days a Noc na Karštějně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků