Hlavní obsah
Nahlédnutí do provozu Milacronu v Šašovicích u Želetavy Foto: Eva Fruhwirtová

V Šašovicích u Želetavy začíná příběh plastových víček i krytů na telefon

Přijďte se v neděli 28. května podívat do míst, kde vyrábějí formy pro plastový průmysl. Děti pobaví Michal Nesvadba.

Nahlédnutí do provozu Milacronu v Šašovicích u Želetavy Foto: Eva Fruhwirtová
V Šašovicích u Želetavy začíná příběh plastových víček i krytů na telefon

V areálu americké firmy Milacron v Šašovicích u Želetavy se v těchto dnech dokončuje výstavba nové výrobní haly. Firma nyní vyrábí ve dvou výrobních halách formy pro vstřikolisy určené pro plastový průmysl. S novou halou plánují rozšířit výrobu a také nabírat nové pracovníky.

„Jsme zakázková výroba a části forem pro vstřikování plastů vyvážíme do celého světa. Americký Milacron má své pobočky v Číně, Německu a Indii. V České republice má dva výrobní závody, v Poličce a v Šašovicích. Milacron před dvěma lety vstoupil do české firmy Tirad v Šašovicích. V současné době zaměstnává šašovický Milacron 230 lidí,“ informoval generální ředitel Stanislav Veselý.

Milacronu patří ještě zákaznické centrum ve Vsetíně. Tam se zaměřují na servis a prodej náhradních dílů do strojů, které vyrábějí plastové výrobky.

V areálu firmy v Šašovicích již vyrostla hala distribučního centra, která je v provozu od 1. dubna 2015. V současné době finišují práce na zprovoznění třetí haly. „Postupně sem navážíme stroje a technologii. Vyrábět se zde budou díly vstřikovacích lisů pro závod v Poličce, kde se budou lisy montovat,“ uvedl Veselý.

Plastové víčko na šampón i kryt na telefon

Všude kolem nás jsou plastové výrobky, denně je používáme. Kryty na telefony, PET lahve, víčka a obaly. Například kryt na mobil se musí vystříknout do formy, nejprve se granulát rozehřeje, z něj vznikne hmota a ta se pak vstříkne do formy. Po zchlazení je na světě plastový kryt na telefon. 

Každý výrobce plastů potřebuje vstřikolis. A právě v šašovickém závodě se vyrábějí části forem, které se používají pro výrobu plastových dílů na vstřikovacích lisech.

Den otevřených dveří

Na neděli 28. května připravuje Milacron v Šašovicích Den otevřených dveří spojený se zábavným programem pro celou rodinu.

„Zájemcům ukážeme výrobní haly, stroje a také části forem, které zde vyrábíme. Jsme připraveni zodpovědět nejrůznější dotazy ohledně výroby. Zájemci o práci v administrativě i výrobě se budou moci pobavit s našimi pracovníky,“ řekl personální ředitel Ladislav Běhal.

Program odstartuje v 10 hodin. Děti se mohou těšit na Michala Nesvadbu a na spoustu her a soutěží s odměnou. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků