Hlavní obsah
Titulní strana knihy Syn Hamásu. Foto: Rosa Media, oficiální foto

V Praze se uskuteční diskuze při příležitosti českého vydání knihy Syn Hamásu

V listopadu letošního roku vyšla autobiografická kniha Syn Hamásu, která vypráví životní příběh jednoho z významných izraelských špiónů palestinského původu, syna jednoho ze zakladatelů hnutí Hamás, Mosaba Hasana Jusufa.

Titulní strana knihy Syn Hamásu. Foto: Rosa Media, oficiální foto
V Praze se uskuteční diskuze při příležitosti českého vydání knihy Syn Hamásu

Při příležitosti uvedení českého vydání knihy Syn Hamásu se v úterý 20. listopadu od 17:00 hodin uskuteční veřejná diskuze na akademické půdě soukromé vysoké školy CEVRO Institut.

Setkání uvede prorektor pro zahraniční vztahy ze spolupořádající vysoké školy, Tomáš Pojar. Mezi pozvanými hosty jsou zahraniční zpravodaj České televize na Dálném východě Jakub Szántó, odborník na arabský svět a bývalý konzul v Bagdádu Tomáš Raděj a humanitární pracovník, spolupracovník organizace Hlas Mučedníků Petr Jašek. Diskuzi povede novinář a publicista Jan Fingerland.

Mosab Hasan Jusuf se narodil v roce 1978 jako syn jednoho ze zakladatelů a vůdců palestinského hnutí islámského odporu Hamás. Mosab byl během dospívání zadržen za pašování zbraní. Je naverbován agenty izraelské bezpečnostní služby Šin Bet.

V průběhu svého výcviku je držen ve vězení. Po propuštění začíná působit jako izraelský agent pod krycím jménem Zelený princ. Během své činnosti konvertuje ke křesťanství. Po ukončení služby utíká do Spojených států, kde v roce 2010 získává politický azyl. Zde také vydává autobiografickou knihu, na jejímž základě vznikl filmový dokument.

„Když jsem byl osloven s nabídkou vydat knihu Syn Hamásu, byl jsem příběhem natolik fascinován, že nebylo o čem přemýšlet. Před několika lety obletěl světová média příběh, kterému bylo těžké uvěřit. Syn zakladatele palestinské teroristické organizace byl zároveň izraelským agentem, který se snažil zabránit teroristickým útokům. Pomáhal odhalovat jak atentátníky, tak především ty, kteří bomby vyráběli. Tento muž vystoupil ze stínu utajení, aby svůj příběh vyprávěl osobně,” uvedl ředitel vydavatelství Rosa Media, Tomáš Polívka.

„Jedná se o naprosto fascinující a strhující příběh. Měl jsem sám navíc možnost se s Mosabem setkat. Knihu mohu jen doporučit,” dodal bývalý velvyslanec v Izraeli, bezpečnostní analytik, Tomáš Pojar M.A.

Knihu Syn Hamásu v listopadu 2018 vydalo vydavatelství Rosa Media. Z amerického originálu Son of Hamas přeložil Robert Žižka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků