Hlavní obsah
V muzeu se bude vyřezávat Foto: Archív MJVM

V muzejní dílně se tentokrát bude vyřezávat

Muzeum jihovýchodní Moravy připravilo na zlínském zámku sérii prázdninových dílen. Jedna hodně zajímavá se uskuteční již v úterý 14. srpna a zváni jsou všichni malí i velcí návštěvníci, kteří si chtějí vyzkoušet zajímavou výtvarnou techniku - vyřezávání z překližky.

V muzeu se bude vyřezávat Foto: Archív MJVM
V muzejní dílně se tentokrát bude vyřezávat

Výtvarné dílny doplňují aktuální výstavu s názvem Jak to bylo pohádko? aneb zlínské divadlo dětem.

"V úterní dílně budeme vyrábět dřevěné figurky s manželi Jitkou a Pavlem Hutěčkovými. To jsou pravidelní účastníci muzejních jarmarků a jejich stánek, kde si děti samy mohou vyzkoušet práci s pilkou a překližkou, bývá vždycky ve velkém obležení. Proto jsme se s Hutěčkovými dohodli na prázdninových výtvarných dílnách. Ta první se uskutečnila v červenci a děti si na ní vyřezali pejska a kočičku ze známé Čapkovy pohádky," uvedla muzejní lektorka Ivona Habartová.

Začátek výtvarné dílny je naplánován 14. srpna od 10 do 12 a od 13 do 16 hodin. Cena dílny, včetně použitého materiálu, je 35 korun a zároveň platí i jako vstupenka do všech aktuálních výstav, které muzeum na zlínském zámku nabízí. "Uvítáme rádi všechny šikovné děti i s jejich dospělým doprovodem, protože během dílen nemohou být pracovníci muzea za děti zodpovědní," dodala Ivona Habartová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků