Hlavní obsah
Kapky pro život Foto: Petr Mráček

V galerii Emilie Paličkové jsou k vidění Kapky pro život

Vyšší odborná škola textilních řemesel a Střední umělecká škola textilních řemesel v Praze vystavují svoje Kapky pro život, se kterými slavili úspěch na světové výstavě Expo 2015 v Miláně.

Kapky pro život Foto: Petr Mráček
V galerii Emilie Paličkové jsou k vidění Kapky pro život

Do 18. října se můžete v galerii Emilie Paličkové, kterou najdete v ulici U Půjčovny 9, podívat na ojedinělý projekt - Kapky pro život, jde o největší prostorový objekt ze šité krajky.

"Celý objekt se skládá z devíti kapek, pět o rozměrech 190x70 cm, dvě 270x90 cm a dvě 350x120 cm. Okraj každé kapky tvoří tenký ocelový rám, do kterého je zachycena výplň z šité krajky, provedená technikou stínování," prozradila ředitelka školy Ivana Hýblová a doplnila: "Pro realizaci krajky byly zvoleny tři tloušťky leonských šňůr z kovových vláken spojených s výplní polyesterovou, polypropylenovou a bavlněnou".

Každý návštěvník může na výstavě zhotovit svoji kapku a vložit do ní své přání pro planetu Zemi či život na ní, zavěsit je do připravených řetízků a dokončit tak definitivní podobu celého objektu.

Objekt chce škola zapsat do Guinessovy knihy rekordů jako největší prostorový objekt ze šité krajky. Výstavu si přišel prohlédnout i syn Jana Wericha, Jiří Werich Petrášek. "Také jsem napsal svoje přání a musím říct, že je to opravdu zajímavý objekt," uvedl.

Výstavu můžete navštívit od pondělí do pátku od 10 do 18 hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků