Hlavní obsah
Ostrava. Divadlo Antonína Dvořáka. 7.9.2015. Výstava obrazů Jiřího Kuděly.Zleva: Kraj II., Kraj I. Foto: Josef Zajíc

V Divadle Antonína Dvořáka v Ostravě vystavuje Jiří Kuděla

Již třetí sezónu pokračují výstavy uměleckých děl v Galerii současné malby ve foyeru ostravského Divadla Antonína Dvořáka. Letošní sezónu zahájila v pondělí 7. září výstava obrazů Jiřího Kuděly s názvem UNI/FORMY.

Ostrava. Divadlo Antonína Dvořáka. 7.9.2015. Výstava obrazů Jiřího Kuděly.Zleva: Kraj II., Kraj I. Foto: Josef Zajíc
V Divadle Antonína Dvořáka v Ostravě vystavuje Jiří Kuděla

Výstavou se prezentuje mladý umělec, malíř a pedagog katedry malby Fakulty umění Ostravské univerzity v Ostravě Jiří Kuděla. 

Vernisáž otevřel Jiří Nekvasil, ředitel Národního divadla Moravskoslezského, který konstatoval, že pravidelné výstavy ve foyer divadla navštíví, díky představením inscenací v divadle, něco okolo 10 000 lidí - ti byli v průběhu dvou sezón seznámeni s tvorbou umělců v Galerii současné tvorby.

„Jiří Kuděla je uhranut bohatstvím tvarů, jejich strukturou a barvou. Svou fascinaci beze zbytku ve svých obrazech uplatňuje a rozvíjí,” uvedl kurátor výstavy Martin Klimeš. „Jeho postavy nebo portréty nejsou popisným realismem, ale jsou malovány se zřejmým požitkem a především jsou lukulskými hody, při nichž namísto vybraných pochoutek nám malíř servíruje divoké tvary, bohaté textury, dynamické proměny, neobvyklé povrchy, náhlé metamorfózy, ale i tajemství  a napětí,” dodal kurátor.

Jiří Kuděla, původem ze Zlína, patří mezi mladou střední generaci a na ostravské scéně je jeho dílo dobře známo. Samostatně vystavoval již v několika galeriích v České republice i v cizině. Název UNI/FORMY je záměrně dvojznačný a nabízí více možností jak jej číst. Jednak jako krajové začlenění jedinců do skupiny, nebo jako formu malířské řeči díky zvoleným malířským prostředkům  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků