Hlavní obsah
Strhující show plná kvalitní muziky a neuvěřitelná energie na pódiu - Štěpán Markovič s Gipsy Groove Foto: Alena Chlumská pro Jazz Agency

V centru Prahy v květnu vystoupí Markovič Gipsy Groove

Markovič Gipsy Groove, dříve znám jako Gulo Čar Rhytm, má zvláštní místo v seznamu koncertních projektů jazzmana Štěpána Markoviče. Jejich společné muzicírování bylo původně „krokem do neznáma“. I přesto se projekt ve sledovanosti odborníků ocitl okamžitě na velmi viditelných příčkách.

Strhující show plná kvalitní muziky a neuvěřitelná energie na pódiu - Štěpán Markovič s Gipsy Groove Foto: Alena Chlumská pro Jazz Agency
V centru Prahy v květnu vystoupí Markovič Gipsy Groove

Kapelu tvoří zakládající členové oblíbené romské funky soul kapely Gulo Čar, která svou muzikálností uchvátila posluchače i například v roli předkapely legendy Jamese Browna. Mezi výrazné počiny Gulo Čar patří i spolupráce s Dougem Wimbishem; jejich společné album získalo v roce 2003 cenu Anděl za nejlepší desku v kategorii world music.

Štěpán Markovič patří k nejvýraznějším osobnostem tuzemské jazzové scény. Doprovázel neuvěřitelnou řadu českých i zahraničních hvězd. Nelze nezmínit jeho spolupráci s Ray Charlesem či Lizou Minnelli; natočil desku s Billem Clintonem. Jeho projekt Markovič Gipsy Groove přináší konkrétní představu o excelentním citu jazzmana pro spojování rozdílných hudebních žánrů. V říjnu 2011 proběhl na Pražském hradě křest první společné desky Markovič Gulo Čar Rhytm. Kmotrem alba se stal prezident Václav Klaus. Na internetu je ke shlédnutí krátká videoukázka jejich "hradního koncertu", naleznete ji zde (spustit video).

V současné době kapela Gipsy Groove připravuje další desku ve studiu Sono Records. V létě loňského roku tento hudební projekt ohromil na prvním ročníku South Bohemia Jazz Festu, kde kapela uváděla spolu s Karlem Rodenem slavnou jazzovou zpěvačku Minu Agossi.

Pražský koncert v největším jazzovém clubu v centru je naplánován na pátek 4. května od 22.00 hodin. Detailnější informace o koncertě naleznete na stránkách pořadatele (www.lachout.com).

Obsazení:

Štěpán Markovič (saxofon), Pavel Dirda (klávesy), Ladislav Richter (kytara), Vladimír Dirda (baskytara), Pogo (bicí).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků